Νίκη για ΠΑΟΚ, ισοπαλία στα Γιαννιτσά

Αργυρώ Γιαννουδάκη

Ο ΠΑΟΚ πήρε άνετα την νίκη στην Αναγέννηση, με τους Μέγα Αλέξανδρο και Άρη να αναδεικνύονται ισόπαλοι στα Γιαννιτσά.

Άνετα ο ΠΑΟΚ!

Ο ΠΑΟΚ πήρε εύκολα τη νίκη στην έδρα του κόντρα στην Αναγέννηση Άρτας με 34-19 και στρέφει την προσοχή του στο ματς με το Καματερό την προσεχή Τετάρτη.

Το ματς ήταν αμφίρροπο για 20', Οι δύο ομάδες ξεκίνησαν τον αγώνα και ήταν κοντά στο σκορ, ωστόσο ο ΠΑΟΚ έκτοτε αύξησε την πίεση και τη διαφορά πηγαίνοντας στα αποδυτήρια με 7 τέρματα διαφορά (17-10).

Στο δεύτερο ημίχρονο με κεκτημένη ταχύτητα ο δικέφαλος του Βορρά σφράγισε τη νίκη με την Γκάτζιου να πετυχαίνει 5 τέρματα ενώ από 4 είχαν οι Τσιομπάνου, Νίκολιτς και Τζούρισιτς.

Πλέον ο δικέφαλος έχει λίγες μέρες προετοιμασίας για το παιχνίδι της Τετάρτης με το Καματερό, ενώ το επόμενο σαββατοκύριακο ρίχνεται στη μάχη του Τσάλεντζ Καπ με αντίπαλο την Λοκομοτίβα Ζάγκρεμπ.

ΠΑΟΚ RED LED – ΦΕΤΑ ΗΠΕΙΡΟΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΤΑΣ 34-19

Τα πεντάλεπτα: 3-2, 5-3, 8-5, 11-7, 14-8, 19-10 (ημχ.) 22-11, 27-12, 29-15, 30-16, 32-17, 34-19

ΠΑΟΚ RED LED (Χρήστος Τζουβάρας): Νούλα 2, Μάστακα 3, Χατζηπαρασίδου 1, Γκάτζιου 5, Τσιομπάνου 4, Προκοπίδου 3, Μούρνου 3, Σεραφίμοβα, Νίκολιτς 4, Καβαζοπούλου, Παναγιωτίδου 1, Τζούρισιτς 4, Τσαουσίδου 1, Στρατάκη 2, Στοϊκόβσκα 1, Κρίτζαλη.

ΦΕΤΑ ΗΠΕΙΡΟΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΤΑΣ (Ιόνκα Δήμου): Μάμαλη, Μπαλάφα 8, Σκουτέλα 6, Καλοΐδη, Σμαρδέλη, Βέμη 1, Σκάρα, Κολτούκη 2, Βράτσεβα, Παπανδρέου, Καναρά 2, Κουρέλη, Καλασνίκοβα.

Διαιτητές: Πατιός-Πήτας, Δίλεπτα: 3-0, Πέναλτι: 3/3-1/2

Ισορροπία στα Γιαννιτσά!

Μέγας Αλέξανδρος και Άρης Θεσσαλονίκης αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 18-18 στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της Α1 των γυναικών.

Το ματς ήταν ντέρμπι από το πρώτο έως το τελευταίο λεπτό, με τις δύο ομάδες να τα δίνουν όλα για τους πολυπόθητους 2 βαθμούς, τους οποίους τελικά μοιράστηκαν.

Κορυφαία για την ομάδα του Μέγα Αλέξανδρου ήταν η Χρυσή Τροχίδου με εννέα γκολ, ενώ από τον Άρη ξεχώρισαν η Κωστοπούλου και η Γιαννοπούλου που σημείωσαν από έξι τέρματα.

ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ-ΑΡΗΣ Θ. 18-18

Τα πεντάλεπτα: 0-1, 0-2, 2-3, 3-5, 4-7, 6-8 (Ημίχρονο), 8-10, 11-11, 12-13, 13-15, 16-16, 18-18

ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ (Αλέξανδρος Ταρινίδης): Παρασκευαϊδου, Χ. Τροχίδου 9, Πλιόγκα, Πυριτίδου, Ντιμτσούδη 4, Ξυρίδου, Τρελοπούλου, Αναστασιάδου 3, Παύλου, Λαζαρίδου, Ε. Τριχίδου 1, Παπαδοπούλου, Σπυρίδου, Ζιάκα 1, Μαυροπούλου.

ΑΡΗΣ Θ. (Ευθύμης Πιπελίδης): Κωστοπούλου 6, Αθανασοπούλου, Ευμορφίδου 1, Βλάχου, Λούρη 1, Καγγελλάρη 1, Κούπα, Ταϊρίδου, Κοπανέλλου, Γιώβη 2, Ράπτη, Αλεξιάδου 1, Γιαννοπούλου 6.

Διαιτητές: Μαυρίδης-Αναστασίου. Δίλεπτα: 6-5, Πέναλτι: 3/5-2/3.

*52.56′ Κόκκινη κάρτα: Λούρη (Άρης Θ.)