ΠΑΟΚ - ΓΑΣ Καματερού 23-10

Αργυρώ Γιαννουδάκη

Ο ΠΑΟΚ πήρε τη νίκη στη Μίκρα με 23-10 επί του και παρέμεινε στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας μετά και το πέρας της 9ης αγωνιστικής της Handball Premier.

Οι Θεσσαλονικείς ξεκίνησαν ολίγον υποτονικά, όμως μετά το 15ο λεπτό της αναμέτρησης εξασφάλισαν διαφορά τεσσάρων τερμάτων, την οποία διατήρησαν μέχρι το τέλος του ημιχρόνου.

Το Καματερό προσπάθησε προσπάθησε να βρει απαντήσεις χωρίς επιτυχία, με τον ΠΑΟΚ να ανεβάζει κατακόρυφα απόδοση στο δεύτερο ημίχρονο και να φτάνει στη νίκη.

Το τελικό αποτέλεσμα έδωσε τους δύο βαθμούς στον ΠΑΟΚ και πέρασε προσωρινά στην κορυφή της βαθμολογίας μιας και ο πρωτοπόρος Ολυμπιακός αγωνίζεται αύριο κόντρα στον Φίλιππο.

ΠΑΟΚ ΒΕΡΓΙΝΑ ΤV – ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 23-10

Tα πεντάλεπτα: 2-0, 3-2, 6-4, 9-5, 9-6, 11-6 (ημχ.) 13-6, 17-7, 19-7, 19-8, 20-9, 23-10

ΠΑΟΚ ΒΕΡΓΙΝΑ ΤV (Στέλιος Σεϊρεκίδης): Παλάσκας 4, Γουργούμης, Τσίλης 2, Κοκώνης 3, Αποστόλου 1, Πετρίδης 1, Καλόμοιρος 1, Μαστορογιάννης 1, Κέζιτς 2, Κυπραίος 1, κολοβός 1, βεσελίνοβιτς 1, Οικονόμου 1, Αραμπατζής 2, Κοτανίδης, Νικολαΐδης 2.

ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ (Παναγιώτης Μεσσήνης): Σαμαράς 1, Λαδάκης 2, Σκοδριανός 1, Γκλάβας, Μπαλάσκας, Μελετάκος 2, Ακάλεστος 2, Κλέωπας 1, Τότο, Μιμίκος 1, Μαγκαφουράκης, Μπούτος, Βορυλλάς, Κουρέτα, Βλαχοθανάσης.

Διαιτητές: Σαπανίδης-Ηλιάδης, Δίλεπτα: 7-5, Πέναλτι: 4/6-3/3, Κόκκινες: Κέζιτς 47.52 (τρία δίλεπτα)