ΠΑΟΚ - Μ. Αλέξανδρος 30-15

Αργυρώ Γιαννουδάκη

Ο ΠΑΟΚ πέτυχε εμφατική νίκη επί του Μεγάλου Αλεξάνδρου, παραμένοντας αήττητος στο πρωτάθλημα Α1 γυναικών μετά την ολοκλήρωση της 4ης αγωνιστικής.

Εξασφαλίζοντας διαφορά 10 τερμάτων από το πρώτο δεκάλεπτο (την οποία διατήρησε και στο ημίχρονο 16-6) ο ΠΑΟΚ έκανε σαφείς τις προθέσεις του.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν ελάχιστα περιθώρια αντίδρασης, με την άμυνα του «δικεφάλου» να τις έχει εξουδετερώσει επιθετικά.

Κορυφαία για την ομάδα του Χρήστου Τζουβάρα ήταν οι Παναγιωτίδου, Χατζηπαρασίδου και Στοϊκόβσκα με 5 γκολ.

ΠΑΟΚ RED-LED - ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 30-15
Τα πεντάλεπτα:
4-0, 6-1, 10-2, 12-2, 15-2, 16-6 (ημχ.) 17-7, 18-7, 21-9, 25-11, 28-13, 30-15
ΠΑΟΚ (Χρήστος Τζουβάρας): Μάστακα 1, Χατζηπαρασίδου 5, Γκάτζιου 3, Τσιομπάνου 4, Προκοπίδου, Μούρνου 2, Σεραφίμοβα, Στοϊκόβσκα 5, Νίκολιτς 1, Σελεμίδου, Καβαζοπούλου, Παναγιωτίδου 5, Τζούρισιτς 1, Τσαουσίδου 2, Κρίτζαλη, Σαμολαδά 1.
Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (Αλέξανδρος Ταρινίδης): Αναστασίου, Παρασκευαΐδου, Τρελοπούλου, Φράγκου 5, Ζιάκα 1, Ξηρίδου, Τροχίδου Χ. 2, Τροχίδου Ε., Παπαδοπούλου, Παντζαρτζή 3, Πυριτίδου, Λαζαρίδου 1, Παύλου 2, Ματζίρη, Τομίδου, Ντιμτσούδη 1.
Διαιτητές: Νάσκος-Στεφανίδης, Κόκκινη: 36:13 Ντιμτσούδη (τρία δίλεπτα), Δίλεπτα: 2-6, Πέναλτι: 5/9-0/0