Βγήκαν τα ζευγάρια των ημιτελικών στο τουρνουά ΣΕΔΥ

ΝΟ Βουλιαγμένης – Υδραϊκός και Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ είναι τα δύο ζευγάρια των ημιτελικών στο 11ο τουρνουά υδατοσφαίρισης ανδρών που διοργανώνει ο Σύνδεσμος Ελλήνων Διαιτητών Υδατοσφαίρισης (ΣΕΔΥ).

 Βγήκαν τα ζευγάρια των ημιτελικών στο τουρνουά ΣΕΔΥ

Στους οκτώ σημερινούς αγώνες που διεξήχθησαν στο κολυμβητήριο της Νέας Σμύρνης, η Βουλιαγμένης και ο Παναθηναϊκός κατάφεραν να πετύχουν το 3/3 και να τερματίσουν πρώτοι στους ομίλους τους, ενώ ο Υδραϊκός και ο ΠΑΟΚ πήραν τις νίκες που χρειαζόντουσαν προκειμένου να βρεθούν στα ημιτελικά.

Την 5η θέση θα διεκδικήσουν ο Εθνικός και ο Πανιώνιος, οι οποίοι τερμάτισαν τρίτοι στους δύο ομίλους, ενώ για την 7η θέση θα αγωνιστούν ο ΑΝΟ Γλυφάδας και ο ΝΟ Χίου.
 
Αναλυτικά τα σημερινά (08/10) αποτελέσματα και οι τελικές βαθμολογίες των δύο ομίλων:
Α' Όμιλος
 2η Αγωνιστική
ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΟ Χίου 7-3 (1-0, 2-0, 3-1, 1-2)

ΝΟ Βουλιαγμένης (Κώστας Λούδης): Ζερδεβάς, Κοπελιάδης 1, Δελαγραμμάτικας, Βελώνιας , Χρυσοσπάθης 1, Γούβης 1, Κουρούβανης Ν., Καλαϊτζής 2, Βίτσο, Δήμου 1, Τίγκας 1, Σολανάκης , Κουρούβανης Δ., Γραμματικός, Πάτερος

ΝΟ Χίου (Μάκης Μικέδης): Αϊβαλιώτης, Μιμίδης, Γεώργαλος, Καλλής, Καλαργυρός, Αλάτσης, Μόκκας, Μολοχάδης , Γκιουβέτσης 2, Σωτηράκης, Αγιωργούσης, Μπερτόλης, Μενής, Σωτηριανός 1, Κόλλιας

 

Εθνικός – ΠΑΟΚ 8-12 (0-4, 1-1, 5-2, 2-5)

Εθνικός (Φάνης Κουντουδιός): Τζωρτζάτος, Τζώρτζης 2, Σιώνης, Κόχειλας, Σκληρός, Τσαγκάρης 2, Παπαδόγκωνας 2, Χονδροκούκης , Φουτρής Σ., Ξανθόπουλος, Μπεριστιάνος 2, Αγκόρτσας, Κουμής, Πρωτοψάλτης 1, Φουτρής Αλ.

ΠΑΟΚ (Πάνος Βέργος): Καραμπέτσος, Προσινικλής Π. 1, Ζάτοβιτς 1, Προσινικλής Ν., Νικολαΐδης 3, Νάνος 1, Παπαποστόλου 1, Σάριτς 4, Δημητριάδης, Μουρατίδης , Τσολακούδης 1, Σιωπάκης, Σιορδίλης, Κατσάνης, Πολύζος

 

3η αγωνιστική

Εθνικός – ΝΟ Βουλιαγμένης 5-13 (2-2, 2-6, 1-4, 0-1)

Εθνικός (Φάνης Κουντουδιός): Τζωρτζάτος, Τζώρτζης 1, Σιώνης, Κόχειλας, Σκληρός, Τσαγκάρης , Παπαδόγκωνας 1, Χονδροκούκης , Φουτρής Σ., Ξανθόπουλος, Μπεριστιάνος 2, Αγκόρτσας, Κουμής, Πρωτοψάλτης 1, Φουτρής Αλ.

ΝΟ Βουλιαγμένης (Κώστας Λούδης): Ζερδεβάς, Κοπελιάδης 1, Δελαγραμμάτικας, Βελώνιας , Χρυσοσπάθης 2, Γούβης 1, Αφρουδάκης 1 , Καλαϊτζής 1, Βίτσο, Δήμου 1, Τίγκας 3, Σολανάκης 3, Κουρούβανης Δ, Κουρούβανης Ν., Ξανθόπουλος

 

ΠΑΟΚ – ΝΟ Χίου 16-9 (4-3, 5-2, 3-3, 4-1)

ΠΑΟΚ (Πάνος Βέργος): Καραμπέτσος, Προσινικλής Π., Ζάτοβιτς 3, Προσινικλής Ν. 1, Νικολαΐδης 3, Νάνος 1, Παπαποστόλου 2, Σάριτς 1, Δημητριάδης 1, Μουρατίδης 3, Τσολακούδης 1, Σιωπάκης, Σιορδίλης, Κατσάνης, Πολύζος

ΝΟ Χίου (Μάκης Μικέδης): Αϊβαλιώτης, Μιμίδης 1, Γεώργαλος, Καλλής 2, Μαχαλιάς, Αλάτσης, Μόκκας, Μολοχάδης, Γκιουβέτσης 5, Σωτηράκης, Αγιωργούσης, Μπερτόλης, Μενής, Κανδιόγλου 1, Κόλλιας

Τελική Βαθμολογία

ΝΟ Βουλιαγμένης 9 (30-15)
ΠΑΟΚ 3 (35-27)
Εθνικός 3 (1829)
ΝΟ Χίου 0 (16-28)

ΝΟ Βουλιαγμένης – Υδραϊκός και Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ είναι τα δύο ζευγάρια των ημιτελικών στο 11ο τουρνουά υδατοσφαίρισης ανδρών που διοργανώνει ο Σύνδεσμος Ελλήνων Διαιτητών Υδατοσφαίρισης (ΣΕΔΥ).

Παναθηναϊκός (Τεό Λοράντος): Γαλανίδης, Λιντχουτ 1, Πίσσας 1, Βάσιτς 1, Βιτέλλας 1, Τοράκης 2, Καλογεράκος, Καρούντζος 1, Φώσκολος, Δερμιτζάκης 1, Χαραλαμπόπουλος 2, Καπετανάκης , Καλομενίδης, Παπαδημητρίου, Πιτσιλάδης

Πανιώνιος (Κώστας Δήμου): Πρωτονοτάριος, Δημακόπουλος, Βυθούλκας, Κουτσιαλής, Μαζοκοπάκης, Κουλιεράκης 1, Θεοδόσης-Παπαλουκάς, Πανταζόπουλος, Γαβαλάς Σ. 1, Σταυρόπουλος, Βέκκος 1, Ποταμιάνος 2, Σιάχος, Μαργουνάκης, Γαβαλάς Γ.

 

Υδραϊκός – ΑΝΟ Γλυφάδας 7-5 (1-0, 1-2, 2-2, 3-1)

Υδραϊκός (Δημήτρης Κραβαρίτης): Φλέγκας, Θαλασσινός, Μιτελούδης, Κοκκινάκης, Χατζηκυριακάκης 1, Μπλάνης 2, Σαρτζετάκης 1, Αργυρόπουλος , Λιαπάκης 3, Βλοντάκης , Αλεξαντρέσκου, Μιγόπουλος, Στελλάτος, Λαδάς

ΑΝΟ Γλυφάδας (Δημήτρης Μάζης): Γαβαλάς, Τζελάτης, Παπανικολάου, Αγγελίδης, Φωτόπουλος , Παπούκας 1, Αλεξίου , Κατσαούνης, Αλβέρτης, Χατζηγούλας, Παπασηφάκης , Μαντης, Γιαννόπουλος 1, Παπαναστασίου 3

3η Αγωνιστική

ΑΝΟ Γλυφάδας – Πανιώνιος 9-9 (2-2, 2-3, 3-2, 2-2)

ΑΝΟ Γλυφάδας (Δημήτρης Μάζης): Γαβαλάς, Τζελάτης 1, Παπανικολάου, Αγγελίδης, Φωτόπουλος 1, Παπούκας , Αλεξίου , Κατσαούνης 1, Αλβέρτης 1, Χατζηγούλας 2, Παπασηφάκης , Μαντης, Γιαννόπουλος , Παπαναστασίου 3

Πανιώνιος (Κώστας Δήμου): Πρωτονοτάριος, Δημακόπουλος, Παπαδόπουλος, Κουτσιαλής 4, Μαζοκοπάκης, Κουλιεράκης 3, Θεοδόσης-Παπαλουκάς, Πανταζόπουλος, Γαβαλάς Σ. , Σταυρόπουλος 1, Βέκκος, Ποταμιάνος 1, Πιτούλης, Αβαγιάνος, Γαβαλάς Γ.

 

Υδραϊκός – Παναθηναϊκός 6-12 (0-5, 1-1, 3-3, 2-3)

Υδραϊκός (Δημήτρης Κραβαρίτης): Φλέγκας, Θαλασσινός 1, Μιτελούδης, Κοκκινάκης 1, Χατζηκυριακάκης , Μπλάνης, Σαρτζετάκης, Αργυρόπουλος , Λιαπάκης 2, Βλοντάκης, Αλεξαντρέσκου 1, Μιγόπουλος, Στελλάτος 1, Λαδάς

Παναθηναϊκός (Τεό Λοράντος): Γαλανίδης, Λιντχουτ 3, Πίσσας, Βάσιτς 4, Βιτέλλας, Τοράκης, Καλογεράκος 1, Καρούντζος 2, Φώσκολος 1, Δερμιτζάκης 1, Χαραλαμπόπουλος, Καπετανάκης , Κουτούφας, Παπαδημητρίου, Μπερτόλης

Τελική Βαθμολογία

Παναθηναϊκός 9 (32-15)
Υδραϊκός 6 (25-23)
Πανιώνιος 1 (20-30)
ΑΝΟ Γλυφάδας 1 (18-27)
Κριτήρια για την υψηλότερη θέση στην διπλή ισοβαθμία μεταξύ Πανιωνίου και ΑΝΟ Γλυφάδας είναι:
Το μεταξύ τους παιχνίδι (ισοπαλία 9-9).
Το παιχνίδι με τον ανώτερο βαθμολογικά (εν προκειμένω τον Παναθηναϊκό). Ο Πανιώνιος ηττήθηκε με 9-5, ενώ η ομάδα του ΑΝΟΓ με 11-4. Έτσι ο Πανιώνιος καταλαμβάνει την τρίτη θέση του ομίλου και ο ΑΝΟ Γλυφάδας την 4η.
 
Τα παιχνίδια της αυριανής (09/10) ημέρας (Όλοι οι αγώνες θα λάβουν χώρα στο κολυμβητήριο της Νέας Σμύρνης):
 
Ημιτελικοί
10:00 ΝΟ Βουλιαγμένης – Υδραϊκός
11:00 ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός
 
Θέσεις 5-6
12:00 Εθνικός – Πανιώνιος
 
Θέσεις 7-8
13:00 ΝΟ Χίου – ΑΝΟ Γλυφάδας
 
Μικρός τελικός
18:00
 
Μεγάλος Τελικός
19:00

Best of internet