Τα αποτελέσματα της 1ης ημέρας του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Κολύμβησης

Τα αποτελέσματα της 1ης ημέρας του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Κολύμβησης

Ολοκληρώθηκε η πρώτη ημέρα του 85ου Πανελληνίου Πρωταθλήματος Κολύμβησης, που διεξάγεται στο Δημοτικό Κολυμβητήριο Αλίμου. Το gazzetta.gr παρακολούθησε από κοντά τις προσπάθειες των αθλητών και σας παραθέτει συνοπτικά τους νικητές. 

Τα αποτελέσματα της 1ης ημέρας του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Κολύμβησης

Ακολουθούν αναλυτικά οι νικητές ανά αγώνισμα:

50μ. ελεύθερο γυναικών

1.       Nόρα Δράκου (Ωκεανός) 25.45

2.       Θεοδώρα Γιαρένη (ΟΣΦΠ) 25.68

3.       Ηλιάνα Οικονόμου (Ιωνικός) 26.08

50μ. ελεύθερο ανδρών

1.       Κρίστιαν Γκολομέεβ (Εθνικός) 22.42

2.       Οδυσσέας Μελαδίνης (ΠΑΝΣΕΡ) 22.84

3.       Κων/νος Κοντόπουλος (ΕΟΦΠΦ) 22.97

50μ. πρόσθιο γυναικών

1.       Μαρία Δρασίδου (ΠΑΟ) 32.69

2.       Αγγελική Μαυραντζά (ΟΣΦΠ) 33.23

3.       Αδαμαντία Προκοπίου (ΝΕ Πατρών) 33.63

 

50μ. πρόσθιο ανδρών

1.       Παναγιώτης Σαμιλίδης (ΑΝΟ Αργυρούπολης) 28.01

2.       Γιάννης Καρπουζλής (ΠΑΟΚ) 28.10

3.       Ρωμανός Αλυφαντής (ΟΣΦΠ) 28.73

200μ. πεταλούδα γυναικών

1.       Άννα Ντουντουνάκη (ΚΟΠΙ) 2:14.07

2.       Παρασκευή Χατζηδοπαυλάκη (ΑΟ Αιγάλεω) 2:20.59

3.       Δήμητρα Τζιώρα (Μακεδονικός) 2:22.42

200μ. πεταλούδα ανδρών

1.       Στέφανος Δημητριάδης (ΟΣΦΠ) 1:57.07

2.       Κων/νος Μαρκόζης (ΟΣΦΠ) 1:59.31

3.       Αθαν. Κυνηγάκης (ΑΝΟ Αργυρούπολης) 2:03.45

400μ. ελεύθερο γυναικών

1.       Κέλλυ Αραούζου (ΟΣΦΠ) 4:20.75

2.       Ελευθερία Απλαντή (ΠΑΟΚ) 4:21.98

3.       Μαριάννα Λυμπερτά (ΟΣΦΠ) 4:23.66

 

400μ. ελεύθερο ανδρών

1.       Δημήτρης Νέγρης (Ηλυσιακός) 3:55.47

2.       Αντώνης Φωκαϊδης (ΟΣΦΠ) 3:57.62

3.       Δημήτρης Δημητρίου (ΑΝΟ Αργυρούπολης )3:57.72

100μ. ύπτιο γυναικών

1.       Νόρα Δράκου (Ωκεανός) 1:02.70

2.       Ελένη Κουτσουβέλη (ΑΟ ΓΕΡΑ) 1:03.10

3.       Ασπασία Πετραδάκη (ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ) 1:05.61

100μ. ύπτιο ανδρών

1.       Απόστολος Χρήστου (ΟΣΦΠ)  55.01

2.       Νίκος Σοφιανίδης (ΠΑΟΚ) 55.83

3.       Αλέξανδρος Θεοχαρίδης (ΠΑΝΣΕΡ) 56.57

200μ. μικτή ατομική γυναικών

1.       Ηλέκτρα Λεμπλ (ΚΟΠΙ) 2:18.04

2.       Αφροδίτη Γιαρένη (ΟΣΦΠ) 2:19.05

3.       Νικολέτα Παυλοπούλου (Ωκεανός) 2:20.35

200μ. μικτή ατομική ανδρών

1.       Ανδρέας Βαζαίος (ΑΝΟΑΡΓ) 2:01.51

2.       Χρήστος Κατραντζής (ΟΣΦΠ) 2:03.51

3.       Γιώργος Σπανουδάκης (ΠΑΟ) 2:03.74

4x200μ. ελεύθερο γυναικών

1.       Ολυμπιακός 08:28.01

2.       ΚΟΠΙ 08:29.31

3.       ΓΣ Ηρακλής Θεσς. 08:36.88

4x200μ. ελεύθερο ανδρών

1.       ΑΝΟ Αργυρούπολης 7:28.59

2.       Ολυμπιακός  07.34.17

3.       Εθνικός 07:38.35

Best of internet