Σημαντικές επιτυχίες για την σχολική ομάδα στίβου του ΑΣΕΔ

Σημαντικές επιτυχίες για την σχολική ομάδα στίβου του ΑΣΕΔ

Η Σχολική Ομάδα Στίβου του ΑΣΕ Δούκα, έδωσε δυναμικό "παρών" στους αγώνες Κλασικού Αθλητισμού ΑΣΙΣ (Αθλητικές Συναντήσεις Ιδιωτικών Σχολείων) που πραγματοποιήθηκαν στις αθλητικές εγκαταστάσεις της Φιλοθέης (Σχολές Μωραίτη) το Σάββατο 28/5/2016 για την Γ / Δ Δημοτικού και στις αθλητικές εγκαταστάσεις του "Κωστέα Γείτονα" την Κυριακή 29/5/2016 για την Ε / ΣΤ Δημοτικού. 

Σημαντικές επιτυχίες για την σχολική ομάδα στίβου του ΑΣΕΔ

Στους αγώνες όπου μετείχαν 23 ιδιωτικά σχολεία, η ομάδα του ΑΣΕΔ σημείωσε σημαντικές επιτυχίες και κατέγραψε αρκετές πρωτιές. 

Αναλυτικά:

1ος στα 600 μέτρα Αγοριών Δ Δημοτικού Ζερβός Δημήτρης
1η στα 50 μέτρα Κοριτσιών Δ Δημοτικού Αργυροπούλου Ηλέκτρα
1ος στα 50 μέτρα Αγοριών Γ Δημοτικού Αθανασούλας Μιχαήλ
1η στο Άλμα άνευ φοράς Δ Δημοτικού Καραγεωργοπούλου Μάγια
1η στο Άλμα εις μήκος Δ Δημοτικού Κοριτσιών Βαγενά Νίκη
1η  στο Άλμα εις Ύψος Κοριτσιών Δ Δημοτικού Τζιατζιούλη Αθηνά
1η στα 4x50 μέτρα Αγοριών Γ Δημοτικού (Αθανασούλας Μιχαήλ, Σταματάκος Σταμάτης, Τσιούμας Φώτης, Δημολένης Χρήστος)
2η στα 4x50 μέτρα Κοριτσιών Δ Δημοτικού (Ζερβός Δημήτρης, Γεωργίου Κων/νος, Περβανάς Γιώργος, Μούρτζινος Χρήστος) Ακυρώθηκαν αδικαιολόγητα
2ος στο Άλμα εις Ύψος Αγοριών Δ Δημοτικού Γεωργιάδης Γιώργος
2η στο Άλμα άνευ φοράς Δ Δημοτικού Πατέρα Μαργαρίτα
2η στα 4x50 μέτρα Κοριτσιών Δ Δημοτικού (Αργυροπούλου Ηλέκτρα, Πανούση Υακίνθη, Βαγενά Νίκη, Τζιατζιούλη Αθηνά)
2η στο Άλμα εις Ύψος Αγοριών Γ Δημοτικού Γεωργιοπούλου Σύλβια
3η στα 50 μέτρα Κοριτσιών Γ Δημοτικού Χρυσή Φλωρεντία
3ος στα 50 μέτρα Αγοριών Γ Δημοτικού Σταματάκος Σταμάτης
3ος στα 600 μέτρα Αγοριών Γ Δημοτικού Δημολένης Χρήστος
3η στο Άλμα εις μήκος Γ Δημοτικού Κοριτσιών Πανούση Υακίνθη
3η στο Μπαλάκι Κοριτσιών Δ Δημοτικού Μεντόζα – Μπακούλι Στεφανία
3ος στο Άλμα εις μήκος Δ Δημοτικού Αγοριών Περβανάς Γιώργος
1ος στα 50 μέτρα Αγοριών Ε Δημοτικού Ορφανός Νικόλαος
2η στο Άλμα εις Μήκος ΣΤ Δημοτικού Παγκούτσου Τζίνα
2η στο Μπαλάκι Κοριτσιών ΣΤ Δημοτικού Δάμη Λυδία
2ος στο Μπαλάκι Αγοριών ΣΤ Δημοτικού Χατσατουριάν Φίλιππος
2η στο Μπαλάκι Κοριτσιών Ε Δημοτικού Καραγιάννη Παναγιώτα
2η στα 4x50 μέτρα Κοριτσιών Ε Δημοτικού (Γεωργίου Νικολέτα, Σοφιανού Ευγενία, Κολυβά Ναταλία, Χρυσή Αγγελική)
3η στα 600 μέτρα Κοριτσιών ΣΤ Δημοτικού Παγκούτσου Ζωή
3ος στο Άλμα εις Ύψος Αγοριών ΣΤ Δημοτικού Κάτσικας Παναγιώτης
3η  στα 4x50 μέτρα Αγοριών Ε Δημοτικού (Τσαλίκης Χάρης, Νάσσης Ιάσων, Σωτηρακόπουλος Βασίλειος, Ορφανός Νικόλαος)

doukas1 από papalouk4

doukas2 από papalouk4

Best of internet