Γυμνάστριες από 21 χώρες στο «Aphrodite Cup»

Ο ΓΟΠΦ «Η Αρμονία» διοργανώνει με τον Δήμο Παλαιού Φαλήρου το διεθνές μίτινγκ ρυθμικής γυμναστικής «Aphrodite Cup 2016», στο οποίο θα λάβουν μέρος αθλήτριες στο ατομικό και στο ανσάμπλ, στις κατηγορίες γυναικών και νεανίδων.

Γυμνάστριες από 21 χώρες στο «Aphrodite Cup»

 

Το μίτινγκ θα διεξαχθεί από τις 11 έως τις 13 Μαρτίου στο Ολυμπιακό Κλειστό Γυμναστήριο Ταεκβοντό (Δέλτα 

Φαλήρου). 

Το «Aphrodite Cup 2016” συμπεριλαμβάνεται στο επίσημο ετήσιο αγωνιστικό πρόγραμμα της Διεθνούς Ομοσπονδίας Γυμναστικής (FIG) και θα δώσουν το “παρών” σε αυτό 52 σωματεία και Εθνικές ομάδες από 21 χώρες (Καναδάς, Κύπρος, Τσεχία, Εσθονία, Γαλλία, Μ. Βρετανία, Καζακστάν, Ισραήλ, Πολωνία, Ρουμανία, Σιγκαπούρη, Σλοβενία, Τουρκία, Λουξεμβούργο, Ελλάδα, Ισπανία, Μαλαισία, Ρωσία, Σερβία, Κορέα, Ουκρανία).

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Παρασκευή 11 Μαρτίου 2016

08.30 - 10.15: Ατομικός Αγώνας  κατηγορίας Νεανίδων 

Α’ όμιλος: σχοινάκι - στεφάνι

10.15 - 12.00:  Ατομικός Αγώνας κατηγορίας Νεανίδων 

Β΄ όμιλος: σχοινάκι – στεφάνι 

12.00 - 13.45: Ατομικός Αγώνας κατηγορίας Νεανίδων Γ΄ 

όμιλος: σχοινάκι – στεφάνι     

14.30 - 16.15: Ατομικός Αγώνας κατηγορίας Νεανίδων Δ΄ 

όμιλος: σχοινάκι – στεφάνι

16.15 - 18.00: Ατομικός Αγώνας κατηγορίας Νεανίδων 

Ε΄όμιλος: σχοινάκι – στεφάνι

18.10 – 18.30: Αγώνας Ανσάμπλ κατηγορίας Νεανίδων 5 

μπάλες -1η Παρουσίαση 

18.30 – 19.00  Τελετή Έναρξης 

19.00 – 20.40: Ατομικός Αγώνας κατηγορίας Γυναικών Α΄ 

όμιλος: στεφάνι – μπάλα

20.40 – 22.20: Ατομικός Αγώνας κατηγορίας Γυναικών Β΄ 

όμιλος: στεφάνι – μπάλα

Σάββατο 12 Μαρτίου 2016

08.30 - 10.15: Ατομικός Αγώνας κατηγορίας Νεανίδων Δ΄ 

όμιλος: μπάλα - κορύνες

10.15 - 12.00:  Ατομικός Αγώνας κατηγορίας Νεανίδων Ε΄ 

όμιλος: μπάλα - κορύνες

12.00 - 12.15: Αγώνας Ανσάμπλ κατηγορίας Νεανίδων 5 

μπάλες -  2η Παρουσίαση                                                               

13.45 – 15.30: Ατομικός Αγώνας  κατηγορίας Νεανίδων 

Α’ όμιλος: μπάλα - κορύνες

15.30 – 17.15: Ατομικός Αγώνας κατηγορίας Νεανίδων 

Β΄ όμιλος: μπάλα - κορύνες

17.15 – 19.00 : Ατομικός Αγώνας κατηγορίας Νεανίδων 

Γ΄ όμιλος: μπάλα - κορύνες

19.15 – 20.55: Ατομικός Αγώνας κατηγορίας Γυναικών Β΄ 

όμιλος: κορύνες - κορδέλα

20.55 – 22.35: Ατομικός Αγώνας κατηγορίας Γυναικών Α΄ 

όμιλος: κορύνες – κορδέλα

Κυριακή 13 Μαρτίου 2016

14.00 - 15.05: Τελικοί Αγώνες Νεανίδες: σχοινάκι - 

στεφάνι

Τελικοί Αγώνες Γυναίκες: στεφάνι –μπάλα

15.30 – 16.00:  Τελικός Αγώνας Ανσάμπλ Νεανίδων: 5 

Μπάλες 

16.00 - 17.15: Τελικοί Αγώνες Νεανίδες: μπάλα - κορύνες 

Τελικοί Αγώνες Γυναίκες: κορύνες - κορδέλα

17.15 – 18.00: Gala

19.00 – 19.30: Τελετή λήξης

                                                                                    

ΑΓΩΝΑΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

Σάββατο 12  Μαρτίου 2016

12.15 – 12.45: Ατομικός αγώνας κατηγορίας Κορασίδων: 

σχοινάκι - στεφάνι 

Κυριακή 13 Μαρτίου 2015

12.00 – 13.30:  Ατομικός Αγώνας κατηγορίας Κορασίδων: 

μπάλα - κορύνες

Best of internet