Ποσειδών - Σάσια 23-24

Ο Ποσειδώνας βρέθηκε να προηγείται με 15-9 στο ημίχρονο, όμως τελικά γνώρισε την ήττα με 24-23 από την Σάσια στο πρώτο παιχνίδι για την φάση των «16» του Τσάλεντζ Καπ μπροστά σε 1.000 θεατές στο κλειστό του Λουτρακίου.

Η ομάδα του Νίκου Γραμματικού βρέθηκε μπροστά 15-9 στο ημίχρονο και φαινόταν ότι ελέγχει το ματς, αλλά στο δεύτερο μέρος όλα άλλαξαν και η Βέλγικη ομάδα έκανε την ανατροπή κερδίζοντας τον αγώνα.
Η αποστολή του Ποσειδώνα πλέον στον επαναληπτικό της επόμενης εβδομάδας είναι πολύ δύσκολη.
Για τον Ποσειδώνα αξίζει να σημειωθεί ότι απουσίαζε ο Γιώργος Πέρρος λόγω ίωσης.

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ- ΣΑΣΙΑ 23-24 (15-9)
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ
(Νίκος Γραμματικός): Τρουμπέτας 7, Τζηράς 6, Δομπρής 5, Κωστακίδης 4, Οικονόμου 1, Αλικάκος, Καμπούρης, Παπαδιονυσίου, Πάβιτς, Ρασπίτσος, Ρουμελιώτης, Συγγάρης, Τοκατζόγλου, Βλαχογεώργος.
ΣΑΣΙΑ: Ρόλα 7, Γκροφ 5, Γιάκομπς 4, Μπίσοπ 3, Κόλμαν 2, Μέλντερς 1, Ρέλαντς 1, Σέταρτ, Άουντι, Μπέρτελς Γ., Μπέρτελς Σ., Ντέρεκ, Κόστιτς, Λάμπεριτς, Μέντες, Τέισενς.
Διαιτητές: Γιόβιτς- Αρναούτοβιτς (Βοσνία), Παρατηρητής: Κωνσταντίνου (Κύπρος), δίλεπτα: 2-1, πέναλτι: 2/3-5/8.