Γιουγκ vs Σόλνοκ ο τελικός του Champions League

H Σόλνοκ επικράτησε 7-5 της Έγκερ και εξασφάλισε το δεύτερο «εισιτήριο» για τον τελικό του Champions League, όπου ήδη την περιμένει η πρωταθλήτρια Ευρώπης Γιουγκ.

Μοναδικές Στοιχηματικές Αποδόσεις, Άμεσες Αναλήψεις & Η Καλύτερη Εξυπηρέτηση (21+)!

Η Έγκερ ήταν ανταγωνιστική το τέλος του δεύτερου οκταλέπτου. Στο 1:55 για το ημίχρονο η Έγκερ ισοφάρισε με τον Πρλαΐνοβτς, η οποίος σε λιγότερο από ένα λεπτό την έβαλε μπροστά με 2-3 και έκτοτε είχε τον απόλυτο έλεγχο του αγώνα.

Αυτή είναι η τρίτη συνεχής παρουσία της Σόλνοκ στο final-6 και η πρώτη στην ιστορία της που φτάνει στον τελικό της διοργάνωσης.

Πέρυσι η ουγγρική ομάδα είχε ηττηθεί από τον Ολυμπιακό στα ημιτελικά με 8-7 και είχε νικήσει στο ματς για την τρίτη θέση την Προ Ρέκο με 11-7.

Έγκερ - Σόλνοκ 5-7

Οκτάλεπτα: 2-1, 0-2, 1-2, 2-2

Έγκερ: Χοσνγιάνσκι 1, Λόριτς 1, Κόβατς 1, Μπέντο 1, Χαράι 1.

Σόλνοκ: Κρούσιλατ 1, Γιάνγκερ 3, Πρλαΐνοβιτς 3,