Λάμψη Σκαθαριών, βραβεύσεις κορυφαίων και παρουσίαση του “Hellas Beetles Synchro Cup” (pics)
Στο πλαίσιο της εκδήλωσης βραβεύτηκαν διακεκριμένοι αθλητές και προπονητές του υγρού στίβου, ο ολυμπιονίκης κολύμβησης Ανοιχτής Θάλασσας Σπύρος Γιαννιώτης, ο ομοσπονδιακός προπονητής κολύμβησης Νίκος Γέμελος (που παρέλαβε και την πλακέτα του Γιαννιώτη, ο οποίος είχε ανειλημμένη υποχρέωση εκτός Αθηνών), το Ολυμπιακό Ντουέτο μας της Συγχρονισμένης κολύμβησης και του ΑΝΟΜ Ευαγγελία Πλατανιώτη / Εβελίνα Παπάζογλου και οι εθνικές προπονήτριες Συγχρονισμένης Μαρία Θηβαίου και Ναταλία Τσερνέτσκα, ο ομοσπονδιακός προπονητής υδατοσφαίρισης Θοδωρής Βλάχος, ο αρχηγός της Εθνικής μας ομάδας υδατοσφαίρισης Χρήστος Αφρουδάκης για την 6η ολυμπιακή θέση.
Κατά τη διάρκεια της γιορτής έγινε και επίδειξη όλων των αγωνιστικών τμημάτων του ΑΝΟΜ (Συγχρονισμένης κολύμβησης, κλασικής κολύμβησης, υδατοσφαίρισης), ενώ βραβεύτηκαν και οι αθλητές αθλήτριές του συλλόγου που διακρίθηκαν μέσα στην αγωνιστική σεζόν 2016-2017, καθώς και οι προπονητές τους (παρουσιάζονται αναλυτικά με τις διακρίσεις τους στο τέλος του κειμένου).
Χαιρετισμό από πλευράς του συλλόγου έκανε η ιδρυτής του Μαρία Θηβαίου, που καλωσόρισε τους παρευρισκόμενους, μίλησε για την
προοδευτική εξέλιξη του συλλόγου, κυρίως με τη Συγχρονισμένη κολύμβηση, όπου είναι πρωταθλητής και κυριαρχεί σε όλες τις κατηγορίες. Την εκδήλωση τίμησαν με την παρουσία τους πολλοί επίσημοι και προσωπικότητες από το χώρο του αθλητισμού, του υγρού στίβου ειδικότερα, τον Δήμο Σύρου, τον Δήμο Μεταμόρφωσης, αλλά και οι χορηγοί του μίτινγκ στην Ερμούπολη. Ήταν εκεί ο Α’ Αντιπρόεδρος της Κολυμβητικής Ομοσπονδίας Ελλάδας Γιώργος Κατσαρός, τα μέλη του ΔΣ της ΚΟΕ Πανίκος Χρυσοστόμου, Άννα Μαρκοπούλου, Δημήτρης Γιακουμάτος, Βάσω Γαρελίδη, Μαρία Παρασκευοπούλου, και τα αναπληρωματικά μέλη του ΔΣ Δημήτρης Φαραντούρης και Δημήτρης Πατατανές, ο τεχνικός διευθυντής και ομοσπονδιακός τεχνικός υδατοσφαίρισης Γιώργος Μορφέσης, η τεχνική σύμβουλος Συγχρονισμένης κολύμβησης της ΚΟΕ Ελένη Κουγιά, ο εκπρόσωπος του Δημάρχου Σύρου Γιώργου Μαραγκού, ο Δήμαρχος Μεταμόρφωσης Μιλτιάδης Καρπέτας, οι αντιδήμαρχοι Φώτης Παπαδόπουλος και Μαρία Λυμπέρη και οι δημοτικοί σύμβουλοι Νικολέτα Πατέλη, Αθανασία Ανδριώτη, Βασίλης Καραβάκος, Σάββας Νάνος.
Στην επίσημη παρουσίαση του 1ου “Ηellas Beetles Synchro Cup” ανακοινώθηκε η συμμετοχή της χρυσής ολυμπιονίκη Ρωσίας και άλλων μεγάλων δυνάμεων της παγκόσμιας συγχρονισμένης κολύμβησης, όπως της Ιταλίας και του Καναδά, αλλά και της Ουγγαρίας και του Ουζμπεκιστάν, καθώς και η συμμετοχή της Εθνικής Ελλάδας και φυσικά του ΑΝΟ Μεταμόρφωσης και όλων των μεγάλων συλλόγων της χώρας μας, όπως οι ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Βόλου Αργοναύτες, Πανσερραϊκό, ΚΟ Ηρακλείου, ΝΟ Χανίων, Νηρέα Χαλανδρίου, Αρίωνα Γλυφάδας, Ωρίωνα, ΓΑΣ Βόσπορο, Άρη Νίκαιας. Οι διοργανωτές εξέφρασαν την ευχή η συγκεκριμένη διοργάνωση να καθιερωθεί, να γίνει θεσμός και να ενταχθεί στη σειρά αγώνων της Παγκόσμιας Ομοσπονδίας με την επωνυμία “FINA World Series”, που γίνονται στο πλαίσιο της ανάπτυξης του
αθλήματος σε όλο τον κόσμο, ενώ ευχήθηκαν η πρώτη διοργάνωση στη Σύρο να αποτελέσει ορόσημο και κάθε χρόνο να γίνεται σε ένα διαφορετικό νησί της Ελλάδας, ώστε να συμβάλει και στην ανάπτυξη του αθλητικού τουρισμού και της μοναδικής ομορφιάς της πατρίδας μας. Στη συνέχεια απονεμήθηκαν τιμητικές πλακέτες στο Δήμο Σύρου και την ΚΟΕ, υπό την αιγίδα της οποίας γίνεται η διοργάνωση (αντί του Προέδρου Δημήτρη Διαθεσόπουλου, που βρίσκεται στη Μασσαλία για το Κογκρέσο της LEN, την πλακέτα παρέλαβε η κ. Γαρελίδη), στους χορηγούς και υποστηρικτές “Blue Star Ferries”, “Syros Travel” του Αντώνη Μαραγκού, “Farantouris Insurance & Financial Advisors”, της εταιρίας ναυτιλιακών ειδών “Martech” του Αναστάσιου Περιστερά (το παρέλαβε η κόρη του και παλιά αθλήτρια του ΑΝΟΜ Αγγελική Περιστερά).
Στο τέλος της γιορτής, ο Δήμαρχος Μεταμόρφωσης τίμησε τον ασημένιο ολυμπιονίκη Σπύρο Γιαννιώτη και τον προπονητή του Νίκο Γέμελο, το Ντουέτο Ευαγγελία Πλατανιώτη και Εβελίνα Παπάζογλου και τις εθνικές προπονήτριες Μαρία Θηβαίου και Ναταλία Τσερνέτσκα για τη συμμετοχή στους Ολυμπιακούς αγώνες του Ρίο, καθώς και τους Θοδωρή Βλάχο και Χρήστο Αφρουδάκη και τον ΑΝΟΜ, μέσω της ταμία Χαράς Αδρακτά.
Την εκδήλωση παρουσίασε ο δημοσιογράφος, ειδικός γραμματέας του ΠΣΑΤ και συνεργάτης του γραφείου Τύπου της ΚΟΕ Γιάννης Κορακής.
Την εκπληκτική επίδειξη όλων των αγωνιστικών τμημάτων ακολουθούσαν οι βραβεύσεις αθλητριών και αθλητών του συλλόγου με διακρίσεις, ενώ τιμήθηκαν και προπονητές και προπονήτριές τους. Συγκεκριμένα βραβεύτηκαν:
Από τη ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ:
- ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΠΛΑΤΑΝΙΩΤΗ
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ OPEN: 1η ΘΕΣΗ ΣΟΛΟ, ΝΤΟΥΕΤΟ, ΟΜΑΔΙΚΟ, COMBO, HIGHLIGHT
ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΛΟΝΔΙΝΟ: 4η ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΙΚΟ, ΤΕΧΝΙΚΟ ΣΟΛΟ
5η ΘΕΣΗ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΣΟΛΟ, ΤΕΧΝΙΚΟ ΟΜΑΔΙΚΟ, COMBO
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΡΙΟ 2016: 10η ΘΕΣΗ ΝΤΟΥΕΤΟ
- ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΠΑΠΑΖΟΓΛΟΥ
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ OPEN: 1η ΘΕΣΗ ΝΤΟΥΕΤΟ, ΟΜΑΔΙΚΟ, COMBO, HIGHLIGHT
2η ΘΕΣΗ ΣΟΛΟ
ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΛΟΝΔΙΝΟ: 4η ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΙΚΟ
5η ΘΕΣΗ ΤΕΧΝΙΚΟ ΟΜΑΔΙΚΟ, COMBO
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΡΙΟ 2016: 10η ΘΕΣΗ ΝΤΟΥΕΤΟ
- ΑΘΑΝΑΣΙΑ ΤΣΟΛΑ
ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΛΟΝΔΙΝΟ: 4η ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΙΚΟ
5η ΘΕΣΗ ΤΕΧΝΙΚΟ ΟΜΑΔΙΚΟ, COMBO
ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΚΑΖΑΝ: 6η ΘΕΣΗ COMBO
8η ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΙΚΟ
ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΡΙΕΚΑ: 3η ΘΕΣΗ ΝΤΟΥΕΤΟ
5η ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΙΚΟ, COMBO
- ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΤΑΞΟΠΟΥΛΟΥ
ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΛΟΝΔΙΝΟ: 4η ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΙΚΟ
5η ΘΕΣΗ ΤΕΧΝΙΚΟ ΟΜΑΔΙΚΟ, COMBO
ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΚΑΖΑΝ: 6η ΘΕΣΗ COMBO
8η ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΙΚΟ
ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΡΙΕΚΑ: 3η ΘΕΣΗ ΝΤΟΥΕΤΟ (ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΗ)
5η ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΙΚΟ, COMBO
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ OPEN: 1η ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΙΚΟ, COMBO, HIGHLIGHT
2η ΘΕΣΗ ΝΤΟΥΕΤΟ
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΝΕΑΝΙΔΩΝ: 1η ΘΕΣΗ ΝΤΟΥΕΤΟ, ΟΜΑΔΙΚΟ, COMBO
2η ΘΕΣΗ ΣΟΛΟ
…………………………………………………..
- ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΤΑΞΟΠΟΥΛΟΥ
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ OPEN: 1η ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΙΚΟ, COMBO, HIGHLIGHT
2η ΘΕΣΗ ΝΤΟΥΕΤΟ
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΝΕΑΝΙΔΩΝ: 1η ΘΕΣΗ ΝΤΟΥΕΤΟ, ΟΜΑΔΙΚΟ, COMBO
ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΚΑΖΑΝ: 6η ΘΕΣΗ COMBO
8η ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΙΚΟ
ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΡΙΕΚΑ: 5η ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΙΚΟ, COMBO
- ΘΑΛΕΙΑ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ OPEN: 1η ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΙΚΟ, COMBO, HIGHLIGHT
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΝΕΑΝΙΔΩΝ: 1η ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΙΚΟ, COMBO
ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΚΑΖΑΝ: 6η ΘΕΣΗ COMBO (ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΗ)
- ΟΛΓΑ ΠΑΠΑΣΑΡΑΝΤΗ
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ OPEN: 1η ΘΕΣΗ HIGHLIGHT
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΝΕΑΝΙΔΩΝ: 1η ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΙΚΟ, COMBO
ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΚΑΖΑΝ: 6η ΘΕΣΗ COMBO (ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΗ)
- ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΚΟΥΤΣΟΥΛΑ
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ OPEN: 1η ΘΕΣΗ COMBO
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΝΕΑΝΙΔΩΝ: 1η ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΙΚΟ, COMBO
ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΡΙΕΚΑ: 5η ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΙΚΟ (ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΗ), COMBO (ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΗ)
………………………………………………………………………………………..
- ΓΕΩΡΓΙΑ ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΥ
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ OPEN: 1η ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΙΚΟ, COMBO, HIGHLIGHT
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΝΕΑΝΙΔΩΝ: 1η ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΙΚΟ, COMBO
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’: 1η ΘΕΣΗ ΝΤΟΥΕΤΟ, ΟΜΑΔΙΚΟ, COMBO
2η ΘΕΣΗ ΣΟΛΟ
ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΝΕΤΑΝΙΑ: 2η ΘΕΣΗ COMBO
5η ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΙΚΟ
- ΗΛΙΑΝΑ ΚΑΜΠΟΥΤΣΗ
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ OPEN: 1η ΘΕΣΗ COMBO, HIGHLIGHT
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΝΕΑΝΙΔΩΝ: 1η ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΙΚΟ, COMBO
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’: 1η ΘΕΣΗ ΝΤΟΥΕΤΟ, ΟΜΑΔΙΚΟ, COMBO
3η ΘΕΣΗ ΣΟΛΟ
ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΝΕΤΑΝΙΑ: 2η ΘΕΣΗ COMBO
5η ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΙΚΟ
- ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΜΑΝΑΡΑ
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΝΕΑΝΙΔΩΝ: 1η ΘΕΣΗ COMBO, ΟΜΑΔΙΚΟ (ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΗ)
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’: 1η ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΙΚΟ, COMBO
ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΝΕΤΑΝΙΑ: 2η ΘΕΣΗ COMBO
5η ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΙΚΟ
…………………………………………………………………………………………….
- ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΠΡΕΖΕΡΑΚΟΥ
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ OPEN: 1η ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΙΚΟ, COMBO, HIGHLIGHT
- ΕΛΕΝΗ ΚΟΝΤΗ
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ OPEN: 1η ΘΕΣΗ COMBO (ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΗ), HIGHLIGHT (ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΗ)
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΝΕΑΝΙΔΩΝ: 1η ΘΕΣΗ COMBO, ΟΜΑΔΙΚΟ (ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΗ)
- ΕΥΔΟΞΙΑ – ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΧΡΙΣΤΟΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΝΕΑΝΙΔΩΝ: 1η ΘΕΣΗ COMBO (ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΗ)
- ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΚΟΥΤΡΟΜΑΝΟΥ
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΝΕΑΝΙΔΩΝ: 1η ΘΕΣΗ COMBO(ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΗ)
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’: 1η ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΙΚΟ, COMBO
…………………………………………………………………………………
- ΔΑΝΑΗ ΚΑΡΙΩΡΗ
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’: 1η ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΙΚΟ, COMBO
- ΔΑΝΑΗ ΣΑΚΕΛΛΗ
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’: 1η ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΙΚΟ, COMBO
- ΕΙΡΗΝΗ ΓΙΑΝΝΟΥΛΟΥ – ΒΑΛΜΑ
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’: 1η ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΙΚΟ, COMBO
- ΘΕΟΔΟΣΙΑ ΤΖΟΥΜΑΚΑ
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’: 1η ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΙΚΟ, COMBO
- ΛΙΝΤΖΕΡΑΚΟΥ ΕΛΕΝΗ
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’: 1η ΘΕΣΗ COMBO, ΟΜΑΔΙΚΟ (ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΗ)
- ΑΘΑΝΑΣΙΑ – ΓΕΩΡΓΙΑ ΧΡΙΣΤΟΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’: 1η ΘΕΣΗ COMBO, ΟΜΑΔΙΚΟ (ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΗ)
…………………………………………………………………………………………….
- ΒΑΓΙΑ – ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ ΕΛΕΝΗ
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’: 3η ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΙΚΟ, COMBO
- ΛΥΔΙΑ ΧΑΡΑΚΑΚΟΥ
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’: 3η ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΙΚΟ, COMBO
- ΜΑΡΙΑ ΠΑΛΑΜΙΔΑ
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’: 3η ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΙΚΟ, COMBO
- ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΜΠΕΚΟΥ
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’: 3η ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΙΚΟ, COMBO
- ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΓΙΑΚΑΛΗ
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’: 3η ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΙΚΟ, COMBO
- ΜΑΡΙΝΑ ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΥ
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’: 3η ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΙΚΟ, COMBO
- ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΑΤΣΟΠΟΥΛΟΥ
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’: 3η ΘΕΣΗ COMBO
- ΒΑΪΑ ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΑΚΗ
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’: 3η ΘΕΣΗ COMBO
- ΑΘΗΝΑ ΠΑΠΑΔΑΤΟΥ
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’: 3η ΘΕΣΗ COMBO
- ΙΩΑΝΝΑ ΣΑΚΕΛΛΗ
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’: 3η ΘΕΣΗ COMBO
- ΑΠΟΣΤΟΛΙΑ ΔΟΥΝΙΑ
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’: 3η ΘΕΣΗ COMBO (ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΗ)
Οι προπονήτριές τους:
- ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΘΕΟΔΩΡΙΔΟΥ, ΠΡΟΠΟΝΗΤΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ, ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ
- ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΚΑΦΕΤΖΗ, ΠΡΟΠΟΝΗΤΡΙΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ
- ΕΥΓΕΝΙΑ ΚΑΦΕΤΖΗ, ΠΡΟΠΟΝΗΤΡΙΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ
- και ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΑΤΣΑΣ, ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΑΚΡΟΒΑΤΙΚΗΣ, ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ
Από την κλασική κολύμβηση:
- ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ
ΤΣΕΤΣΕΛΕΙΑ 2016: 1η ΘΕΣΗ 50m ΕΛΕΥΘΕΡΟ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 2016: 1η ΘΕΣΗ 50m ΕΛΕΥΘΕΡΟ
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ: 6η ΘΕΣΗ 50m ΥΠΤΙΟ
- ΓΕΩΡΓΙΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΤΣΕΤΣΕΛΕΙΑ 2016: 2η ΘΕΣΗ 50m ΕΛΕΥΘΕΡΟ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 2016: 2η ΘΕΣΗ 50m ΕΛΕΥΘΕΡΟ
- ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΔΕΜΕΡΤΣΙΔΗΣ
ΤΣΕΤΣΕΛΕΙΑ 2016: 6η ΘΕΣΗ 50m ΕΛΕΥΘΕΡΟ
- ΑΝΤΩΝΙΑ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 2016: 8η ΘΕΣΗ 50m ΥΠΤΙΟ
- ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΩ ΦΑΝΑΡΤΖΗ
7ο ΚΥΠΕΛΛΟ ΝΙΚΑΙΑΣ: 9η ΘΕΣΗ 100m ΥΠΤΙΟ
και οι προπονητές τους:
- ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΥ, ΠΡΟΠΟΝΗΤΡΙΑ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ, ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ
- ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΙΣΑΝΚΟΥΛΟΒ, ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΕΚΜΑΘΗΣΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ
Από την υδατοσφαίριση:
- ΠΕΤΡΟΣ ΒΛΑΝΤΗΣ, ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ
Διάβασε όλα τα τελευταία νέα της αθλητικής επικαιρότητας. Μάθε για όλους τους live αγώνες σήμερα και δες τις αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας και της εβδομάδας μέσα από το υπερπλήρες Πρόγραμμα TV του Gazzetta.