Ηλυσιακός - Τρίτων 4-8

Ο Τρίτων Αμαρουσίου είναι η ομάδα που θα αγωνίζεται και την περίοδο 2017-18 στην Α1 Υδατοσφαίρισης Γυναικών, αφού επικράτησε στο τρίτο και καθοριστικό παιχνίδι της σειράς των πλέι αουτ με 8-4 του Ηλυσιακού στο Ιλίσιο κολυμβητήριο, κάνοντας το 2-1 στη σειρά.

Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ από την αρχή του παιχνιδιού. Ο Ηλυσιακός ήταν αυτός που προηγήθηκε στη λήξη του πρώτου οκταλέπτου με 1-0, ενώ διατήρησε αυτό το προβάδισμα και στη λήξη του ημιχρόνου (2-1), κι ενώ ο Τρίτων είχε ισοφαρίσει σε 1-1.

Όμως, στο τρίτο οκτάλεπτο, ένα επιμέρους 5-1 έδωσε διαφορά τριών γκολ στον Τρίτωνα (6-3). Στη συνέχεια ο Ηλυσιακός δεν κατάφερε να αντιδράσει με το τελικό 8-4 να διαμορφώνεται με δύο γκολ της Τουλουμτζίδου και ένα της Χαραλαμπίδου.

Στο 5:06 της τέταρτης περιόδου αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα η βοηθός προπονήτρια του Ηλυσιακού Α.Ο. για διαμαρτυρία στους διαιτητές.

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ – ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 4-8