Ήττα για την Σάκκαρη...

Η Μαρία Σάκκαρη ηττήθηκε με ψηλά το κεφάλι στο δεύτερο γύρο του τουρνουά Volvo Car Open, του Τσάρλεστον. Η 21χρονη Ελληνίδα υπέκυψε 6-2, 4-6, 6-2 της Γελένα Οσταπενκο, έπειτα από 1 ώρα και 56 λεπτά.

Καθημερινά ειδικά στοιχήματα στη Novibet (21+).

Η Οσταπένκο προηγήθηκε 3-0, και 5-1 για να κλείσει το πρώτο σετ άνετα με 6-2.

Η Νο 91 στον κόσμο τενίστρια, στο δεύτερο σετ μπήκε πιο συγκεντρωμένη και πήρε εκείνη προβάδισμα 3-1, όμως η Λετονή ισοφάρισε σε 3-3. Το γεγονός δεν πτόησε την Σάκκαρη, η οποία πήρε ξανά κεφάλι με 5-3, ενώ στο 5-4 υπέστη break. Τελικά έκλεισε το σετ με 6-4, με την αντίπαλο της να τα δίνει όλα στο τελευταίο σετ, όπου ξέφυγε 4-0, με την Ελληνίδα να μειώνει σε 5-1, για να πάρει τη νίκη με 6-2.

Σημειώνεται ότι η Σάκκαρη στον πρώτο γύρο του τουρνουά των 776.000 δολαρίων, απέκλεισε την Αμερικανίδα Λόρεν Ντέιβις, με 7-5, 6-4.