Πρωταθλητής Ελλάδας για 2η συνεχή χρονιά ο Παναθηναϊκός!

Ο Παναθηναϊκός αναδείχτηκε για 2η συνεχόμενη χρονιά Πρωταθλητής Ελλάδας στην κατηγορία “Elite” Ανδρών, στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Πυγμαχίας που διεξήχθη στο κλειστό της Άνοιξης 8-10 Δεκεμβρίου.

Οι «πράσινοι» συμμετείχαν με 3 αθλητές, οι οποίοι κατέκτησαν το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία τους και πρόσθεσαν έναν ακόμα τίτλο στο παλμαρέ της Πυγμαχίας.

Ο Θοδωρής Ριτζάκης με τη νίκη του επί του Αλέξανδρου Χρήστου του Εθνικού Γ.Σ. αναδείχτηκε πρωταθλητής Ελλάδας στην κατηγορία των 69 κιλών, ο Θοδωρής Ράλλης κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο άνευ αγώνος στα 91 κιλά και ο Διονύσης Περδικάρης κέρδισε το χρυσό μετάλλιο κόντρα στον Παρασκευά Σταυρόπουλο της Παναχαϊκής Γ.Ε., στα 56 κιλά.

Με αυτόν τον τίτλο, επισφραγίστηκε μία απόλυτα επιτυχημένη χρονιά για τους πρωταθλητές πυγμάχους του δάσκαλου Γιάννη Αϊδινιώτη, ο οποίος είδε για μία ακόμη φορά τη σκληρή δουλειά που γίνεται στο τμήμα του Τριφυλλιού να αποδίδει καρπούς.