ΝΟ Βουλιαγμένης - Σαν Αντρέου 8-8

Αργυρώ Γιαννουδάκη

Η Βουλιαγμένη αρνήθηκε να παραδοθεί και απέσπασε ισοπαλία 8-8 από την Σαν Αντρέου, διατηρώντας ζωντανές τις ελπίδες για την πρώτη θέση του Β' ομίλου στην Α' Φάση της Ευρωλίγκα.

Για να το πετύχει αυτό θα πρέπει να επικρατήσει της γηπεδούχου Ουτρέχτης και να έχει καλύτερη διαφορά τερμάτων.

Το αποτέλεσμα του ημιχρόνου ήταν ισόπαλο (3-3) και η Σαν Αντρέου κατάφερε να φτάσει σε προβάδισμα δύο τερμάτων στο τρίτο οκτάλεπτο (5-3).

Η ισπανική ομάδα διατηρούσε το προβάδισμα των δύο γκολ μέχρι και τέσσερα λεπτά πριν το τέλος (8-6), όμως η αντίδραση της Βουλιαγμένης ήρθε με δύο γκολ των Τσουκαλά και Κούλχαας.

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΣΑΝ ΑΝΤΡΕΟΥ 8-8

Τα οκτάλεπτα: 2-1, 1-2, 0-2, 5-3

ΝΟ Βουλιαγμένης (Αλεξία Καμμένου): Κοτσιώνη, Τσουκαλά 2, Χυδηριώτη1 , Ο' Ντόνελ 2, Πρωτοπαπά, Ξενάκη 1, Μαυρωτά, Πάτρα, Κούλχαας 2, Διαμαντοπούλου, Σελετοπούλου, Κοντογιάννη, Ζοφώλη

Σαν Αντρέου (Χαβιέ Αθνάρ Φερνάντεθ): Ο' Νιλ, Σέτο, Γιορέ 1, Γκιράλ 4, Μορέλ, Καστέγια, Άρμιτ, Μπαρίνγκο, Μπαργκάλο, Νταλμάσες 1, Κρέσπι 2, Αθνάρ, Νιέτο