Eύκολο έργο η Βουλιαγμένη

Αργυρώ Γιαννουδάκη

Ο ΝΟ Χίου δεν κατάφερε να βάλει δύσκολα ούτε στην Βουλιαγμένη, γνωρίζοντας την τρίτη της ήττα στην 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος πόλο Α1 ανδρών με 16-3.

Απολύτως συγκεντρωμένοι οι παίκτες του Κώστα Λούδη, πήραν προβάδισμα 4-0 ήδη από την πρώτη περίοδο, ανοίγοντας την ψαλίδα με την πάροδο του χρόνου.

Με εξαιρετική άμυνα και αποτελεσματική επίθεση, οι «μπέμπηδες» μπήκαν συγκεντρωμένοι από το πρώτο λεπτό, έως το τελευταίο και δικαιώθηκαν.

Κορυφαίοι σκόρερ για τον ΝΟΒ, με 4 γκολ ο καθένας, οι Βίκο και Σολανάκης.

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΝΟ ΧΙΟΥ 16-3

Οκτάλεπτα: 4-0, 3-1, 2-1, 7-1.

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ: Κοπελιάδης 2, Χρυσοσπάθης 2, Γούβης 2, Αφρουδάκης 2, Βίκο 4, Σολανάκης 4.

ΝΟ ΧΙΟΥ: Θωμάκος 1, Κανδιόγλου 1, Μπερτόλης 1.