Το καλεντάρι του Υγρού Στίβου για την περίοδο 2016-2017

H Κολυμβητική Ομοσπονδία Ελλάδας κατάρτισε και ανακοίνωσε το καλεντάρι της νεάς αγωνιστικής χρονιάς για τα 6 αθλήματα που έχει υπό τη σκέπη της. 

Το καλεντάρι του Υγρού Στίβου για την περίοδο 2016-2017

Αναλυτικά, κατά μήνα και ημερομηνία, σε ότι αφορά τις εσωτερικές και διεθνείς διοργανώσεις τους.

ΟΚΤΩΒΡΙΟΣ (2016)

*22, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (1η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*22, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (1η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*26, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (3ος προκριματικός γύρος, 1ος αγώνας), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*28-30, Ευρωπαϊκό Κύπελλο Ανδρών (2ος προκριματικός γύρος), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*29, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (2η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*29-30, Ημερίδα ορίων Γκραν Πρι (1ος Όμιλος), Αθήνα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΝΟΕΜΒΡΙΟΣ (2016)

*4-6, Ημερίδα ορίων Γκραν Πρι, Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*5, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (2η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*5, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (3η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*5-6, Ημερίδα ορίων Γκραν Πρι (2ος Όμιλος), Αθήνα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*6, Ημερίδες ορίων Γκραν Πρι & Προαγωνιστικών, Περιφέρεια, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*9, Τσάμπιονς Λιγκ (3ος Προκριματικός γύρος, 2ος αγώνας), ΥΔΑΤΟΦΑΙΡΙΣΗ

*12, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (3η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*12, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (4η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*15, World League Ανδρών (1η αγωνιστική) Κροατία – ΕΛΛΑΔΑ, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*18-20, Ημερίδα ορίων Γκραν Πρι, Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*19, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (4η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*19, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (5η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*19-20, Ημερίδα ορίων Γκραν Πρι (1ος Όμιλος), Αθήνα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*20, Ημερίδες ορίων Γκραν Πρι & Προαγωνιστικών, Περιφέρεια, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*25-27, Αναπτυξιακό, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*26, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (5η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*26-27, Ημερίδα ορίων Γκραν Πρι (2ος Όμιλος), Αθήνα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*29, World League Γυναικών (1η αγωνιστική) ΕΛΛΑΔΑ – Ολλανδία, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*29-4/12, Παγκόσμιο πρωτάθλημα Νέων, Καζάν, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*30, Προημιτελική φάση (1ος αγώνας) Ευρωπαϊκού Κυπέλλου Ανδρών, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΣ (2016)

*2-4, «Αλεξάνδρεια», Καβάλα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*2-4, Ευρωλίγκα Γυναικών (προκριματική φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*3, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (6η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*3-4, Ημερίδα Αστεριών 1-7, Αθήνα, ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ

*4, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (1η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*6, World League Ανδρών (2η αγωνιστική), ΕΛΛΑΔΑ – Ολλανδία, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*6-11, Παγκόσμιο πρωτάθλημα 25άρας, Γουίντσορ, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*7-16, Παγκόσμιο πρωτάθλημα Νέων γυναικών (’98), Νέα Ζηλανδία, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*10, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (2η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*10, Ευρωπαϊκό Κύπελλο Ανδρών (Προημιτελικά, 2ος αγώνας), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*10-11, Γκραν Πρι Χριστουγέννων, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*10-12, Ημερίδα Αστεριών 1-7, Βόρεια Ελλάδα, ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ

*11, Ημερίδες ορίων, Αθήνα και Περιφέρεια, ΤΕΧΝΙΚΗ

*16-18, Ημερίδες ΟΠΕΝ, Α’, Β’, Γ’ Κατηγοριών, ΟΑΚΑ, ή Βόλος, ή Πάτρα, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*17, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (7η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*17-18, Χειμερινές Ημερίδες (1η) Προαγωνιστικών, Αθήνα & Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*17-18, Ημερίδα Αστεριών 1-7, Κρήτη, ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ

*21, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (8η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*21, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (3η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΣ

*7, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (9η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*7, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (6η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*8, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (1η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*10, World League Ανδρών (3η αγωνιστική), ΕΛΛΑΔΑ – Γαλλία, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*13-15, Προημιτελικά Ευρωλίγκας Γυναικών, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*14, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (10η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*14-15, Χειμερινές Ημερίδες ορίων, Αθήνα & Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*15, Χειμερινές Ημερίδες ορίων (και Προαγωνιστικών), Περιφέρεια, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*15, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (2η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*15, Ημερίδες ορίων, Αθήνα και Περιφέρεια, ΤΕΧΝΙΚΗ

*18, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (4η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*18, Ευρωπαϊκό Κύπελλο Ανδρών (1ος Ημιτελικός), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*20-22, Πρωτάθλημα Νέων γυναικών (Α’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΑΙΡΙΣΗ

*20-22, Κύπελλο Χριστουγέννων (Κατηγορίες Γ’, Δ’) & Ημερίδα ΟΠΕΝ, Βόλος, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*21, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (11η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*21-22, Χειμερινοί αγώνες Κορασίδων Α’ και Ημερίδα Αστερών 1-4 & 6, ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ

*22, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (3η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*24, World League Γυναικών (3η αγωνιστική), ΕΛΛΑΔΑ – Ρωσία, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*27-29, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (Β’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*28, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (12η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*28, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (Β’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*28-29, Χειμερινές Ημερίδες ορίων Προαγωνιστικών, Αθήνα & Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*29, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (4η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΣ

*1, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (13η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*1-5, Κύπελλο Καταδύσεων, Αϊντχόφεν, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*3-5, Πρωτάθλημα Εφήβων (Α’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*3-5, Χειμερινοί αγώνες Ανδρών – Γυναικών, Αθήνα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*4, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (14η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*4, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (Β’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*4-5, Χειμερινοί αγώνες Κορασίδων Β’ και Ημερίδα Αστεριών 6-7, ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ

*8, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (5η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*10-12, Χειμερινοί αγώνες Παμπαίδων – Παγκορασίδων Νότιας Ελλάδας, Αθήνα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*10-12, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (Β’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*11, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (Β’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*11, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (15η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*12, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (5η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*12, Ημερίδες ορίων, Αθήνα και Περιφέρεια, ΤΕΧΝΙΚΗ

*14, World League Ανδρών (4η αγωνιστική) ΕΛΛΑΔΑ – Κροατία, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*17-19, Χειμερινοί αγώνες Παίδων – Κορασίδων – Εφήβων – Νεανίδων Νότιας Ελλάδας, Αθήνα,

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*17-19, Πρωτάθλημα Νέων ανδρών (Α’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*17-19, Χειμερινοί αγώνες Κατηγοριών Βόρειας Ελλάδας, Καβάλα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*17-19, Ημερίδες ΟΠΕΝ, Α’,Β’,Γ’ Κατηγοριών, ΟΑΚΑ , ή Βόλος, ή Πάτρα, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*18, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (6η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*18, Ευρωπαϊκό Κύπελλο Ανδρών (2ος Ημιτελικός), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*18, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (Γ’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*21, World League Γυναικών (4η αγωνιστική) Ολλανδία – ΕΛΛΑΔΑ, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*22, Κύπελλο Ανδρών (Προκριματική φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*24-26, Γκραν Πρι Παγκοσμίου Κυπέλλου, Ροστόκ, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*25, Ευρωλίγκα Γυναικών (1ος Προημιτελικός), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*25, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (16η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*26, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (6η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΜΑΡΤΙΟΣ

*1, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (7η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*3-5, Πρωτάθλημα Μίνι Παίδων (Α’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*4, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (Γ’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*4, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (17η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*4-6, Ημερίδες ΟΠΕΝ, Α’, Β’, Γ’ Κατηγοριών, ΟΑΚΑ, ή Βόλος, ή Πάτρα, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*5, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (7η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*5, Χειμερινοί αγώνες Προαγωνιστικών, Περιφέρεια, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*8, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (18η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*10-12, Πρωτάθλημα Νέων ανδρών (Β’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*10-12, Πρωτάθλημα Νεανίδων (Α’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*10-12, Πανελλήνιο πρωτάθλημα Νεανίδων και Ημερίδα Αστεριών 7, ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ

*11, Ευρωλίγκα Γυναικών (2ος Προημιτελικός), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*11-12, Χειμερινοί αγώνες Προαγωνιστικών, Αθήνα & Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*11-12, Χειμερινοί αγώνες Νότιας Ελλάδας, ΤΕΧΝΙΚΗ

*14, World League Ανδρών (5η αγωνιστική), Ολλανδία – ΕΛΛΑΔΑ, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*16-18, World Series, Ντουμπάι, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*17-19, Κύπελλο Άνοιξης (Κατηγορίες Β’, Γ’, Δ’), ΟΑΚΑ , ή Βόλος, ή Πάτρα, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*17-19, Πρωτάθλημα Β’ Ανδρών, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*18, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (19η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*18, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (Γ’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*18-19, Χειμερινοί αγώνες Βόρειας Ελλάδας, ΤΕΧΝΙΚΗ

*19, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (8η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*22, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (Γ’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*22, Ευρωπαϊκό Κύπελλο Ανδρών (1ος Τελικός), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*22, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (8η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*24, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (20ή αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*24-26,Ημερίδες ΟΠΕΝ, Α’, Β’, Γ’ Κατηγοριών, ΟΑΚΑ , ή Βόλος, ή Πάτρα, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*26, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (9η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*29, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (21η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*30-2/4, Πρωτάθλημα Παίδων (Α’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*30-2/4, Πρωτάθλημα Κορασίδων (Α’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΑΠΡΙΛΙΟΣ

*1, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (22η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*1, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (Γ’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*2, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (10η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*5, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (Γ’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*5, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (9η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*5, Ευρωπαϊκό Κύπελλο Ανδρών (2ος Τελικός), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*5, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (πλέι οφ, πλέι άουτ), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*5-9, Μίτινγκ Μπέργκεν (Κατηγορίες Α’, Β’), Μπέργκεν, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*6-9, Εθνικό πρωτάθλημα και Ημερίδα Αστεριών 1-2, ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ

*7, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (πλέι οφ, πλέι άουτ), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*7-9, Γκραν Πρι Παγκοσμίου Κυπέλλου, Γκατινό, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*7-9, Πρωτάθλημα Νέων γυναικών (Β’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*8-9, «Νιόβεια», Καβάλα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*9, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (πλέι οφ, πλέι άουτ), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*9, Ημερίδες ορίων, Αθήνα και Περιφέρεια, ΤΕΧΝΙΚΗ

*11, World League Ανδρών (6η αγωνιστική), Γαλλία – ΕΛΛΑΔΑ, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*12, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (πλέι άουτ), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*14-15 Φάιναλ Φορ Ευρωπαϊκού Κυπέλλου Γυναικών, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*15, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (πλέι άουτ), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*18, World League Γυναικών (6η αγωνιστική), Ρωσία – ΕΛΛΑΔΑ, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*19, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (πλέι οφ, πλέι άουτ), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*20, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (πλέι οφ), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*20, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (πλέι οφ), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*21, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (πλέι οφ), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*21-23, Πρωτάθλημα Β’ Ανδρών, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*21-23, Πρωτάθλημα Μίνι Κορασίδων (Α’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*21-23, «Βενιζέλεια», Χανιά ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*21-23, Ημερίδα ΟΠΕΝ, Α’,Β’ Γ’ Κατηγοριών, ΟΑΚΑ, ή Βόλος, ή Πάτρα, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*21-23, Fina Series, Καζάν, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*22, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (πλέι οφ), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*23, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (πλέι οφ), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*23, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (πλέι οφ), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*23, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (11η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*23-24, Πολυεθνής Συνάντηση Εφήβων – Νεανίδων, Ελλάδα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*23-24, Πολυεθνής Συνάντηση Παίδων – Κορασίδων, Πράγα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*24-25, Πανεπιστημιάδα, Όλτσιν Πολωνία, ΤΕΧΝΙΚΗ

*26, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (10η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*28-29, Φάιναλ Φορ Ευρωλίγκας Γυναικών, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*28-30, Fina Series, Γουίντσορ, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*28-30, Πρωτάθλημα Νέων ανδρών (Β’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*28-30, Πρωτάθλημα Νεανίδων (Β’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*29-30, Θερινές Ημερίδες Προαγωνιστικών, Αθήνα & Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΜΑΙΟΣ

*2, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών, πλέι οφ, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*3, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (πλέι οφ, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*3, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (12η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*4, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών, πλέι οφ, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*4-7, Γκραν Πρι Παγκοσμίου Κυπέλλου, ΗΠΑ, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*5, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (πλέι οφ, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*5-7, Εθνικό πρωτάθλημα, ΤΕΧΝΙΚΗ

*5-7, Ημερίδα ΟΠΕΝ, Α’,Β’, Γ’ Κατηγοριών, ΟΑΚΑ, ή Βόλος, ή Πάτρα, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*5-7, Πρωτάθλημα Εφήβων (Β’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*6, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών, πλέι οφ, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*6-7, Βαλκανικοί αγώνες Εφήβων – Νεανίδων, Κωνσταντινούπολη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*7, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (πλέι οφ, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*8, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών, πλέι οφ, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*9, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (πλέι οφ, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*10, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών, πλέι οφ, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*10, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (13η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*11, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (πλέι οφ, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*12-14, Ευρωπαϊκό Κύπελλο, Μινσκ, ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ

*12-14, Πρωτάθλημα Παίδων (Β’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*12-14, «Ακρόπολις», Αθήνα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*13-14, «Λευκός Πύργος», Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*19-20, Φάιναλ Φορ Κυπέλλου Ελλάδας Ανδρών, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*19-21, Πρωτάθλημα Μίνι Παίδων (Β’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*19-21, Πανελλήνιο πρωτάθλημα ΟΠΕΝ, Α’, Β’ Κατηγοριών, Πάτρα, ή Βόλος, ή ΟΑΚΑ, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*20-21, Θερινές Ημερίδες ορίων (1η), Αθήνα & Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*21, Θερινές Ημερίδες ορίων (1η) & Προαγωνιστικών, Περιφέρεια, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*21, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (14η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*25-27, Φάιναλ Σιξ Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών, Βουδαπέστη, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*26-28, Βαλκανικοί αγώνες, Βελιγράδι, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*27-28, «Μακεδονικοί αγώνες», Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΙΟΥΝΙΟΣ

*2-4, Γκραν Πρι Παγκοσμίου Κυπέλλου, Μαδρίτη, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*2-4, Πανελλήνιο πρωτάθλημα Γ’, Δ’ Κατηγορίας & Ημερίδα Ε’ Κατηγορίας, Πάτρα, ή Βόλος, ή ΟΑΚΑ, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*3-4, Θερινοί αγώνες Προαγωνιστικών, Αθήνα & Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*6-11, Τελική Φάση World League Γυναικών, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*9-11, Εθνικό πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών, Αθήνα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*11, Διασυλλογικές Ημερίδες ορίων, Αθήνα και Περιφέρεια, ΤΕΧΝΙΚΗ

*13-18, Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα, Κίεβο, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*16-18, Πρωτάθλημα Νεανίδων, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*16-18, Πρωτάθλημα Β’ Ανδρών, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*16-18, Πρωτάθλημα Μίνι Παίδων, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*16-18, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*16-18, Εθνικό πρωτάθλημα (όλες οι Κατηγορίες), OPEN WATER

*17-18, Μεσογειακό Κύπελλο, Γαλλία, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*17-18, Θερινές Ημερίδες ορίων (2η), Αθήνα & Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*18, Θερινοί αγώνες Προαγωνιστικών & Θερινές Ημερίδες ορίων (2η), Περιφέρεια, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*20-25, Τελική Φάση World League Ανδρών, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*21-25, Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Νεανίδων, Βελιγράδι, ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ

*23-25, Σαμαρτζίδης Καπ, Άνδρες, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*23-25, Αναπτυξιακό, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*23-25, Πρωτάθλημα Εφήβων, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*23-25, Πρωτάθλημα Α2 Γυναικών (Προκριματική φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*23-25, Πρωτάθλημα Κορασίδων, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*23-25, Πανελλήνιοι αγώνες Προαγωνιστικών, Αθήνα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*27-2/7, Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Νέων (Α’, Β’ Κατηγορίες), Μπέργκεν, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*28-2/7, Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Εφήβων – Νεανίδων, Νετάνια, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*28-4/7, Μεσογειακοί Αγώνες, Ταραγόνα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*30-2/7, Πρωτάθλημα Παίδων, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*30-2/7, Πρωτάθλημα Β’ Γυναικών (Προκριματική φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*30-2/7, Πανελλήνιο πρωτάθλημα Κορασίδων Α’ και Ημερίδα Αστεριών 3-4, ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ

ΙΟΥΛΙΟΣ

*2-7, Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών, Βρότσλαβ, ΤΕΧΝΙΚΗ

*6-9, Βαλκανικοί αγώνες Εφήβων – Νεανίδων, Μπουργκάς, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*6-9, Τουρνουά Συρακούσες, Άνδρες, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ (ή 7-9, Ουγγαρία)

*6-9, Τουρνουά Πορτουγκαλέτε, Γυναίκες, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ (αν μετάσχουν στους Μεσογειακούς Αγώνες)

*6-9, Πανελλήνιο πρωτάθλημα Παμπαίδων – Παγκορασίδων, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*7-9, Πρωτάθλημα Μίνι Κορασίδων, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*7-9, Πρωτάθλημα Εφήβων, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*7-9, Γκραν Πρι Παγκοσμίου Κυπέλλου, Μπολζάνο, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*13-16, Πανελλήνιο πρωτάθλημα Κατηγοριών, ΤΕΧΝΙΚΗ

*13-16, Πανελλήνιο πρωτάθλημα Παίδων – Κορασίδων – Εφήβων – Νεανίδων, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*14-16, Πρωτάθλημα Γ’ Ανδρών (Προκριματική φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*14-16, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*14-16, Πρωτάθλημα Β’ Ανδρών (Τελική φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*14-22, Παγκόσμιο πρωτάθλημα Γυναικών, Βουδαπέστη, ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ

*14-23, Παγκόσμιο πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών, Βουδαπέστη, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*14-30, Παγκόσμιο πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών, Βουδαπέστη, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*15-22, Παγκόσμιο πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών, Μπάλατον, OPEN WATER

*21-22, World Games, Βρότσλαβ, ΤΕΧΝΙΚΗ

*21-23, Πρωτάθλημα Masters Ανδρών, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*21-23, Πρωτάθλημα Α2 Γυναικών (Τελική φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*21-23, Πρωτάθλημα Μίνι Παίδων (Τελική φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*22-30, 14ο Ολυμπιακό Φεστιβάλ Νέων, Γκιορ, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*23-30, Παγκόσμιο πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών, Βουδαπέστη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*27-30, Πανελλήνιο πρωτάθλημα Κορασίδων Β’, ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ

*28-30, Πρωτάθλημα Β’ Γυναικών (Τελική φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*28-30, Πρωτάθλημα Γ’ Ανδρών (Τελική φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*28-30, Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Νέων (όλες οι κατηγορίες), Μασσαλία, OPEN WATER

ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ

*1-8, Παγκόσμιο πρωτάθλημα Νέων – Νεανίδων, Τομσκ, ΤΕΧΝΙΚΗ

*4-6, Μεσογειακό Κύπελλο, Μπολζάνο, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*4-6, «Πύθια Καπ», Νεάνιδες, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*4-6, Μεσογειακό Κύπελλο, Μελχάντα, ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ

*5-13, Παγκόσμιο πρωτάθλημα Νέων ανδρών, Βελιγράδι, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*17-20 ή 24-27, Μεσογειακό Κύπελλο, Έφηβοι, Μαυροβούνιο, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*20-27, Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Νεανίδων, Βελιγράδι, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*24-27, «Τσαντάς Καπ», Παίδες, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΣ

*3-9, Παγκόσμιο πρωτάθλημα Νέων γυναικών, Βόλος, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*9-10, Πρωτάθλημα Συλλόγων που προετοιμάζονται στη θάλασσα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*10-17, Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Εφήβων, Μάλτα, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΣ

*13-17, Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα 25άρας πισίνας, Κοπενχάγη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Best of internet