Δύσκολη νίκη για Θύελλα Πατρών

Δύσκολη νίκη για Θύελλα Πατρών

Νέο τρίποντο σημείωσε η Θύελλα Πατρών και διατήρησε τη διαφορά των τριών βαθμών από τον δεύτερο Τριταϊκό. 

Η Θύελλα Πατρών ξεπέρασε έστω και δύσκολα το εμπόδιο του Αχαιού Σαραβαλίου και διατηρήθηκε στην πρώτη θέση της Α' ΕΠΣΑ.  Με νίκες συνέχισαν και οι Τριταϊκός και νίκη, ενώ το σκορ της ημέρας έκανε η Ακράτα που συνέτριψε με 8-3 τον Ρωμανό.  Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες: 

 
Α' ΕΠΣΑ 
ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
Ακράτα – Ρωμανός 8-3
Νίκη Προαστείου - Αναγέννηση Πατρών 1-0
Ζήρια – Τριταιϊκός 0-1
Θύελλα Πατρών - Αχαιός Σαραβαλίου 1-0
Αστραπή Ψαροφαΐου - Δόξα Παραλίας 0-0
Αναγέννηση Συμπολιτείας – Δαβουρλής 1-1
Ατρόμητος Πατρών - Ίκαρος Λακκόπετρας 1-1
Ίκαρος Πετρωτού – Φωστήρας Οβρυάς 1-1
 
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 
1. Θύελλα Πατρών 45
2. Τριταιϊκός 42
3. Ακράτα 35
4. Νίκη 35
5. Ίκαρος Λακ. 30
6. Αστραπή 25
7. Αναγέν/Αίας 23
8. Ίκαρος Πετρωτού 22
9. Δαβουρλής 21
10. Αναγέννηση Π. 20
11. Αχαιός Σαραβ. 19
12. Φωστήρας 18
13. Ατρόμητος 17
14. Ζήρια 10
15. Δόξα Παραλίας 7
16. Ρωμανός 5
 
ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 
Νίκη Προαστίου - Ακράτα
Ρωμανός - Ζήρια
Αναγέννηση Πατρών - Ίκαρος Πετρωτού
Φωστήρας Οβρυάς - Αστραπή Ψαροφαΐου
Αχαιός Σαραβαλίου - Αναγέννηση Συμπολιτείας
Ίκαρος Λακκόπετρας – Δαβουρλής K’ 92
Δόξα Παραλίας - Ατρόμητος Πατρών
Τριταιϊκός - Θύελλα Πατρών
 
Α1 ΕΠΣΑ 
ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 
 
Απόλλων Εγλυκάδας – Φαραϊκός 2-0
Αναγέννηση Ψαθ. - Πανιώνιος/Αχιλλέας 2-2
Ολυμπιακός Π. - Δόξα Χαλανδρίτσας 3-2
Αίας Π. – Αμπελόκηποι 3-0
Θύελλα Σκιαδά – Ωλενιακός 3-3
Θύελλα Αιγίου – Πετεινοί 4-1
Θύελλα Αιγείρας - ΑΟ Πάτραι 2008 0-1
Αστέρας Μιντιλ. - ΑΠΟ Αρόης 3-4
Λιμνοχώρι - Άρης Π. 2-1
 
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
 
1. Απόλλων Εγλυκάδας 45
2. Ωλενιακός 45
3. Α.Ο. Πάτραι 2008 44
4. Αίας Πατρών 44
5. Πανιώνιος/Αχιλλέας Αγυιάς 37  
6. Θύελλα Σκιαδά 35
7. Λιμνοχώρι 34
8. Πετεινοί 30
9. Άρης Π. 27  
10. Αναγέννηση Ψαθοπύργου 22
11. Θύελλα Αιγίου 21
12.Αρόη 21  
13. Ολυμπιακός Π. 19
14. Θύελλα Αιγείρας 17
15. Φαραϊκός 17
16. Αμπελόκηποι 12
17. Δόξα Χαλανδρίτσας 6  
18. Αστέρας Μιντιλογλίου 4
 
ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 
 
Θύελλα Σκιαδά - Λιμνοχώρι 
Άρης Πατρών. -Αίας Π. 
Ωλενιακός - Θύελλα Αιγίου 
Αμπελόκηποι - Αστέρας Μιντιλ.
Πετεινοί - Θύελλα Αιγείρας 
ΑΠΟ Αρόης - Απόλλων Εγλυκάδας.
ΑΟ Πάτραι 2008 - Αναγέννηση Ψ. 
Φαραϊκός - Ολυμπιακός Π. 
Πανιώνιος Αχιλλέας - Δόξα Χαλανδρίτσας
 
Β' ΚΑΤΗΓΙΟΡΙΑ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (16η Αγωνιστική)
Β1 ΕΠΣΑ 
Δόξα Νιφορεΐκων-Ροΐτικα 1-3
Καμίνια-Απόλλων Βίδοβας 0-1
Λέων Α. Αλισσού-Ακάδημος Λαρισσού (αναβλήθηκε) 
Κρίνος-Πείρος Ισώματος 1-0
Μετόχι-Νίκη Λουσικών 0-3
Κεραυνός Μιτόπολης-Πήγασος Μπεγουλακίου 1-0
Βασιλικό-Άρλα 2-4
 
Β2 ΕΠΣΑ 
Θέα-ΠΑΟΚ Πατρών 1-0
Βούντενη-Ψηλαλώνια 2-1
Άγιος Δημήτριος-Ηρακλής Πατρών 3-1
Πολύτεκνος-Παμπατραϊκός 1-0
Ατρόμητος Ζαρουχλεΐκων-Παναχαϊκός 1-0
Μίλων-Αχαϊκός 1-0
Πατρέας-Γαλήνη 3-0
 
Β3 ΕΠΣΑ 
Νίκη Νικολεΐκων-Ηρακλής Ζαχλωριτίκων 2-4
Αετός Ρίου-Άνω Καστρίτσι 4-0
Απόλλων Συνοικισμού-Εθνικός Αιγίου 2-2
Κεραυνός Σελιανιτίκων-Αστήρ Τέμενης 1-2
Φλόγα Ρόδιας-Δρέπανο 0-1
Αιγέας/Άρης-Κεραυνός Αγίου Βασιλείου 1-1
Καλάβρυτα-Α.Ε. Αιγίου 3-3
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ 
(σε 16  ματς) 
Β1 ΕΠΣΑ 
1. Πείρος (34-8) 37
2. Λέων Αλ. (37-21) 30 
3. Αρλα (27-24) 28 
4. Νίκη Λουσ. (38-24) 28
5. Δόξα Νιφ. (22-17) 27
6. Απόλλων Βίδ. (25-22) 26
7. Κεραυνός Μιτ. (23-20) 26
8. Μετόχι (25-29) 19
9. Πήγασος (24-26) 17
10. Βασιλικό (24-38) 14
11. Ακάδημος (10-26) 13 
12. Κρίνος (19-28) 12
13. Καμίνια (15-26) 11
14. Ροϊτικα (20-34) 10
• Εκκρεμεί το παιχνίδι Λέων Αλισσού-Ακάδημος
 
Β2 ΕΠΣΑ 
1. Αγιος Δημήτριος (31-17) 34
2. Ψηλαλώνια (32-16) 31
3. Πατρέας (26-15) 28
4. Θέα (36-25) 27
5. Μίλων (25-14) 27
6. Αχαϊκός (22-23) 23
7. Βούντενη (16-23) 19
8. ΠΑΟΚ (19-20) 18
9. Παμπατραϊκός (27-28) 18
10. Πολύτεκνος (18-26) 16
11. Ατρόμητος Ζ. (17-20) 15
12. Ηρακλής Π. (21-35) 13
13. Παναχαϊκός (11-20) 13
14. Γαλήνη (10-29) 9
• H Βούντενη ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -2 βαθμούς.
 
Β3 ΕΠΣΑ 
1. Αιγιέας/Αρης (41-17) 34
2. ΑΕ Αιγίου (30-15) 29
3. Κεραυνός Αγ.Β. (35-17) 28
4. Ηρακλής Ζαχλ. (30-31) 25
5. Εθνικός Aιγ. (22-17) 23
6. Δρέπανο (23-30) 21
7. Αετός Ρίου (36-19) 21
8. Απόλλων Συν. (25-25) 19
9. Ανω Καστρίτσι (17-19) 18
10. Καλάβρυτα (22-23) 17
11. Κεραυνός Σελ. (19-22) 15
12. Αστέρας Τέμενης (18-32) 13
13. Φλόγα Ροδιάς (11-33) 6
14. Νίκη Νικ. (10-35) 4
• O Απόλλων Συνοικισμού ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -5 βαθμούς και η Νίκη Νικολαιίκων με -2.
 
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 
Β1 ΕΠΣΑ 
Δόξα Νιφ.-Κρίνος
Ακάδημος-Απόλλων Συνοικ.
Νίκη Λουσ.-Καμίνια
Πείρος-Βασιλικό
Πήγασος Μπεγ.-Λέων Αλ.
Άρλα-Μετόχι
Ροίτικα-Κεραυνός Μιτ.
 
Β2 ΕΠΣΑ 
ΠΑΟΚ Πατρών-Πατρέας
Ψηλαλώνια-Πολύτεκνος
Αχαϊκός-Ατρόμητος Ζαρουχλ.
Γαλήνη-Βούντενη
Άγιος Δημήτριος-Θέα
Παναχαϊκός-Παμπατραϊκός
Ηρακλής Πατρών-Μίλων
 
Β3 ΕΠΣΑ 
Αστήρ Τεμ.-ΑΕ Αιγίου
Εθνικός Αιγίου-Φλόγα Ροδιάς
Κεραυνός Αγ. Β.-Αετός Ρίου
Ηρακλής Ζαχλ.-Απόλλων Συνοικ.
Άνω Καστρίτσι-Κεραυνός Σελ.
Αιγιέας/Άρης-Νίκη Νικ.
Δρέπανο-Καλάβρυτα
 
Γ' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Γ1 ΕΠΣΑ 
(11η αγωνιστική)
Απόλλων Κ. Αλισσού-Ελαιοχώρι 4-3
Βελιτσές-Περιστέρα 0-2
Σταροχώρι-Βουπράσιο 0-3 (α.α.)
Πανμοβριακός Ριόλου-Φλόγα Καλαμακίου 3-3
 
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Γ2 ΕΠΣΑ 
(11η αγωνιστική)
Δίας-Αετός Πατρών 4-1
Διαγόρας 2010-Δάφνη Πατρών 2-1
Α.Ε. Αρόης-ΑΕΚ Πατρών 0-0
Αχιλλέας Οβρυάς-Πυρσός Πατρών 0-3 (α.α.)
 
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Γ3 ΕΠΣΑ 
(9η αγωνιστική)
Κάτω Πτέρη-Λύκοι Διακοπτού 4-2
Άρης Κουνινάς-Δάφνες Αιγιαλείας 0-3 (α.α.)
Ατρόμητος Σταφιδαλώνων-Μελίσσια 3-1
Δροσάτο-Σκεπαστό 1-3
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ
Α ΟΜΙΛΟΣ 
(σε 11  ματς)
1. Πρωτέας (37-9) 24
2. Βουπράσιο (34-12) 22
3. Περιστέρα (24-13) 19
4. Φλόγα Καλ. (28-17) 18
5. Βελιτσές (22-22) 13
6. Απόλλων Κ. Αλ. (20-30) 11
7. Ελαιοχώρι (18-29) 9
8. Πανμοβριακός (16-24) 7
9. Σταροχώρι (4-43) 0
• Απόλλων Κ. Αλισσού, Βουπράσιο και Ελαιοχώρι ξεκίνησαν με -2 βαθμούς
 
Β ΟΜΙΛΟΣ 
(σε 11 ματς)
1. Πυρσός (36-7) 25
2. Διαγόρας 2010 (18-11) 20
3. ΑΕΚ Πατρών (21-6) 19
4. ΑΕ Αρόης (18-17) 17
5. Δίας (26-16) 16
6. Δάφνη Πατρών (18-21) 11
7. Πάτρα 2005 (11-13) 11
8. Αετός Πατρών  (13-36) 6
9. Αχιλλέας Οβ. (1-35) 0
 
Γ ΟΜΙΛΟΣ 
(σε 9 ματς) 
1. Ατρόμητος Σταφ. (17-9) 19
2. Δάφνες (14-6) 18
3. Μελίσσια (20-16) 14
4. Σκεπαστό (18-8) 15
5. Δροσάτο (17-22) 11
6. Λύκοι (18-16) 10
7. Κάτω Πτέρη (14-18) 9
8. Άρης Κουν. (3-26) -2
• Οι Άρης Κουνινάς, Σκεπαστό και Μελίσσια ξεκίνησαν με -2 βαθμούς
• Η Κάτω Πτέρη ξεκίνησε με -3 βαθμούς
 
ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 
Γ1 ΕΠΣΑ
Βελιτσές-Σταροχώρι
Περιστέρα-Πανμοβριακός
Βουπράσιο-Πρωτέας
Φλόγα Καλ.-Ελαιοχώρι
 
Γ2 ΕΠΣΑ
Πυρσός-Δίας Πατρών
Αετός Πατρών-Δάνη Πατρών
Αχιλλέας Οβρ.-ΑΕ Αρόης
ΑΕΚ Πατρών-Πάτρα 2005
 
Γ3 ΕΠΣΑ  
Λύκοι-Μελίσσια
Κάτω Πτέρη-Άρης Κουν.
Δάφνες-Δροσάτο
Σκεπαστό-Ατρόμητος Σταφ.

Best of internet