Οι Έλληνες του εξωτερικού

Μόνο ο Μάριος Όγκμποε ξεχώρισε από τους Έλληνες του εξωτερικού, ωστόσο δεν ήταν αρκετή για την Χάμιλτον.

Μόλις μία ασίστ... Αυτός ήταν ο απολογισμός των «Ελλήνων του Εξωτερικού» αυτή την εβδομάδα, με τους περισσότερους να μένουν στα... ρηχά. Ωστόσο και αυτή δεν ήταν αρκετή για την Χάμιλτον, προκειμένου να πάρει τη νίκη, καθώς τελικά γνώρισε την ήττα από την Λίβινγκστον.

ΑΓΓΛΙΑ
Χοσέ Χολέμπας
(Γουότφορντ): Βασικός στην ήττα με 2-1 από την Τρανμίρ για το Κύπελλο Αγγλία από το οποίο αποκλείστηκε η ομάδα του.
Νίκος Καρέλης (Μπρέντφορντ): Λόγω του τραυματισμού του δεν μπόρεσε να είναι παρών στο παιχνίδι Κύπελλου όπου η Μπρέντφορντ γνώρισε την εντός έδρας ήττα με 1-0.

ΓΕΡΜΑΝΙΑ
Πάνος Ρέτσος (Μπάγερ Λεβερκούζεν): Είδε από τον πάγκο τη νίκη με 3-0 επί της Φορτούνα Ντίσελντορφ.
Κώστας Σταφυλίδης (Χόφενχαϊμ): Δεν ήταν στην αποστολή για την εκτός έδρας νικη με 3-0 επί της Βέρντερ.
Στέφανος Καπίνο (Βέρντερ Βρέμης): Είδε από τον πάγκο την ήττα από την Χόφενχαϊμ με 3-0, εντός έδρας.

ΙΤΑΛΙΑ
Κώστας Μανωλάς (Νάπολι): Βασικός στη νίκη με 2-1 επί της Γιουβέντους στο Σαν Πάολο.
Ορέστης Καρνέζης (Νάπολι): Είδε από τον πάγκο την μεγάλη νίκη επί της Γιουβέντους με 2-1.

Παναγιώτης Ταχτσίδης (Λέτσε): Έπαιξε και στα 90 λεπτά της εκτός έδρας ήττας από την Βερόνα με 3-0.
Χαράλαμπος Λυκογιάννης (Κάλιαρι): Είδε από τον πάγκο το εκτός έδρας 1-1 με την Ίντερ.
Γιώργος Κυριακόπουλος (Σασουόλο): Βασικός στο 0-0 με την Σαμπντόρια στην Γένοβα.
Δημήτρης Νικολάου (Έμπολι): Είδε από τον πάγκο το εντός έδρας 1-1 με την Κιέβο.

ΙΣΠΑΝΙΑ
Δημήτρης Σιόβας (Λεβάντε): Δεν ήταν στην αποστολή για το εκτός έδρας 0-0 με την Ατέτικο Μαδρίτης.
Βασίλης Λαμπρόπουλος (Ντεπορτίβο Λα Κορούνια): Είδε από τον πάγκο τη νίκη με 1-0 στην έδρα της Αλμπαθέτε.

ΓΑΛΛΙΑ
Ευθύμης Κουλούρης (Τουλούζ): Μπήκε στο 69ο λεπτό της ήττας από την Λιόν με 3-0, εκτός έδρας.
Τάσος Δώνης (Ρεμς): Βασικός για 57 λεπτά στην εντός έδρας ήττα απο την Μετς με 1-0.

ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ
Οδυσσέας Βλαχοδήμος (Μπενφίκα): Βασικός στη νίκη με 2-0 στην έδρα της Πάκος Φερέιρα.
Ανδρέας Σάμαρης (Μπενφίκα): Δεν ήταν στην αποστολή για την εκτός έδρας νίκη επί της Πάκος Φερέιρα με 2-0.
Αλέξανδρος Βοΐλης (Κάζα Πία): Μπήκε στο 46ο λεπτό της εντός έδρας ήττας με 2-0 από την Φαρένσε.

ΟΛΛΑΝΔΙΑ
Κώστας Μήτρογλου (Αϊντχόφεν): Μπήκε στο 55ο λεπτό του εντός έδρας 1-1 με την Τβέντε.
Βαγγέλης Παυλίδης (Βίλεμ ΙΙ): Έπαιξε για 74 λεπτά στο εντός έδρας 0-0 με την Τσβόλε.
Μάριος Βρουσάι (Βίλεμ ΙΙ): Μπήκε στο 74' της λευκής ισοπαλίας με την Τσβόλε.
Γιώργος Στρέτζος (Βίλεμ ΙΙ): Είδε από τον πάγκο το 0-0 με την Τσβόλε.
Κώστας Λάμπρου (Φίτεσε): Είδε από τον πάγκο το εντός έδρας 1-1 με την Έμεν.
Παντελής Χατζηδιάκος (Άλκμααρ): Λόγω του σοβαρού τραυματισμού του δεν ήταν στην αποστολή για τη νίκη με 2-1 στην έδρα της Χέρενφεν.
Γιάννης Μυστακίδης (Ντε Γκράαφσαπ): Μπήκε στο 80ο λεπτό της νίκης με 3-2 επί της Μάαστριχτ.

ΒΕΛΓΙΟ
Δημήτρης Χατζηϊσαΐας (Σέρκλ Μπριζ): Βασικός στην ήττα με 2-1 από την Άντερλεχτ, εντός έδρας.

ΤΟΥΡΚΙΑ
Τάσος Μπακασέτας (Αλάνιασπορ): Έπαιξε σε όλη την εκτός έδρας νίκη με 2-1 με την Κασίμπασα.
Μανώλης Σιώπης (Αλάνιασπορ); Βασικός στην εκτός έδρας νίκη με 2-1 επί της Κασίμπασα.
Γιώργος Τζαβέλλας (Αλάνιασπορ): Είδε από τον πάγκο το 2-1 επί της Κασίμπασα, εκτός έδρας.
Στέλιος Κίτσιου (Ανκαραγκουτσού): Βασικός στο 1-1 στην έδρα της Καϊσέρισπορ.

ΟΥΓΓΑΡΙΑ
Θεόδωρος Μπέριος (Βάρντα): Βασικός στην ήττα με 1-0 στην έδρα της Μεζοκοβέσντ Ζόρι,
Σταύρος Τσουκαλάς (Βάρντα): Έπαιξε στα πρώτα 52 λεπτά της ήττας με 1-0 από την Μεζοκοβέσντ Ζόρι εκτός έδρας.

ΙΣΡΑΗΛ
Ανδρέας Γιαννιώτης
(Μακάμπι Τελ Αβίβ): Είδε από τον πάγκο τη νίκη με 2-0 επί της Ασντόντ.

ΣΚΩΤΙΑ
Μάριος Όγκμποε (Χάμιλτον): Έδωσε την ασίστ για το γκολ με το οποίο η ομάδα του προηγήθηκε της Λίβινγκστον, πριν γνωρίσει την ήττα με 4-2 εντός έδρας.

ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ
Παναγιώτης Κονέ (Γουέστερν Γιουνάιτεντ): Βασικός στην ήττα με 4-3 από την Αντελαίντα Γιουνάιτεντ, εντός έδρας.

* H Άρσεναλ του Παπασταθόπουλος παίζει σήμερα και η Σαρλερουά του Μαρίνου Τρίτη.