Οι Έλληνες του εξωτερικού

«Άσφαιροι» έμειναν αυτή την εβδομάδα οι Έλληνες παίκτες που αγωνίζονται στα πρωταθλήματα του εξωτερικού.

Χωρίς κάτι το ιδιαίτερο και αξιόλογο κύλησε το Σαββατοκύριακο για τους Έλληνες του Εξωτερικού, πριν τη νέα διακοπή λόγω των Εθνικών, καθώς ο απολογισμός ήταν μηδενικός και στις ασίστ και στα γκολ.

ΑΓΓΛΙΑ
Σωκράτης Παπασταθόπουλος (Άρσεναλ): Είδε από τον πάγκο την ήττα με 2-0 από την Λέστερ στο King Power.
Ντίνος Μαυροπάνος (Άρσεναλ): Δεν ήταν στην αποστολή για την ήττα με 2-0 στην έδρα της Λέστερ.

Χοσέ Χολέμπας (Γουότφορντ): Βασικός για 88 λεπτά στη νίκη επί της Νόριτς με 2-0 εκτός έδρας.
Νίκος Καρέλης (Μπρέντφορντ): Δεν ήταν στην αποστολή της Μπρέντφορντ για τη νίκη στην έδρα της Γουίγκαν με 3-0 λόγω του σοβαρού τραυματισμού του.
ΓΕΡΜΑΝΙΑ
Πάνος Ρέτσος (Μπάγερ Λεβερκούζεν): Είδε από τον πάγκο τη νίκη με 2-0 στην έδρα της Βόλφσμπουργκ.
Κώστας Σταφυλίδης (Χόφενχαϊμ): Μπήκε στο 74ο λεπτό της νίκης με 2-1 στην έδρα της Κολωνίας.
Στέφανος Καπίνο (Βέρντερ Βρέμης): Δεν χρησιμοποιήθηκε στην ήττα με 3-1 από την Γκλάντμπαχ, εκτός έδρας.
Κυριάκος Παπαδόπουλος (Αμβούργο): Δεν ήταν στην αποστολή για το 1-1 με την Χόλστεν Κέιλ.
Γιάννης Γκέλιος (Χόλστεϊν Κέιλ): Βασικός στο εντός έδρας 1-1 με το Αμβούργο.
Δημήτρης Διαμαντάκος (Σανκτ Πάουλι): Έπαιξε στα πρώτα 73 λεπτά του εντός έδρας 1-1 με την Μπόχουμ.

ΙΤΑΛΙΑ
Κώστας Μανωλάς (Νάπολι): Δεν ήταν στην αποστολή για το 0-0 με την Τζένοα εντός έδρας.
Ορέστης Καρνέζης (Νάπολι): Είδε από τον πάγκο την εντός έδρας ισοπαλία, χωρίς γκολ, με την Τζένοα.
Παναγιώτης Ταχτσίδης (Λέτσε): Έπαιξε σε όλο το παιχνίδι με την Λάτσιο στην Ρώμη, όπου η ομάδα του γνώρισε την ήττα με 4-2.
Χαράλαμπος Λυκογιάννης (Κάλιαρι): Είδε από τον πάγκο την εντός έδρας νίκη με 5-2 επί της Φιορεντίνα.
Γιώργος Κυριακόπουλος (Σασουόλο): Βασικός στη νίκη με 3-1 επί της Μπολόνια.
Δημήτρης Νικολάου (Έμπολι): Είδε από τον πάγκο την εντός έδρας ήττα από την Πεσκάρα με 2-1.

ΙΣΠΑΝΙΑ
Δημήτρης Σιόβας (Λεγκανιές): Έπαιξε και στα 90 λεπτά της ισοπαλίας με 1-1 στην έδρα της Εξτρεμαδούρα.
Βασίλης Λαμπρόπουλος (Ντεπορτίβο Λα Κορούνια): Βασικός στην εντός έδρας ήττα από την Έλτσε με 3-1.
ΓΑΛΛΙΑ
Ευθύμης Κουλούρης (Τουλούζ): Μπήκε στο 46ο λεπτό του παιχνιδιού με την Μονπελιέ, αλλά δεν μπόρεσε να βοηθήσει την ομάδα του να γλιτώσει την ήττα με 3-0.
Τάσος Δώνης (Ρεμς): Έπαιξε στα πρώτα 59 λεπτά του εντός έδρας 0-0 με την Ανζέ.
ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ
Οδυσσέας Βλαχοδήμος (Μπενφίκα): Βασικός στη νίκη με 2-1 στην έδρα της Σάντα Κλάρα.
Ανδρέας Σάμαρης (Μπενφίκα): Δεν ήταν στην αποστολή για την εκτός έδρας νίκη με 2-1 επί της Σάντα Κλάρα.
ΟΛΛΑΝΔΙΑ
Κώστας Μήτρογλου (Αϊντχόφεν): Μπήκε στο 67' του εκτός έδρας παιχνιδιού με την Βίλεμ, αλλά δεν μπόρεσε να βοηθήσει την ομάδα του να γλιτώσει την ήττα με 2-1.
Βαγγέλης Παυλίδης (Βίλεμ ΙΙ): Βασικός για 80 λεπτά στη νίκη επί της Αϊντχόφεν με 2-1.
Μάριος Βρουσάι (Βίλεμ ΙΙ): Δεν ήταν στην αποστολή για την εντός έδρας νίκη με 2-1 επί της Αϊντχόφεν.
Γιώργος Στρέτζος (Βίλεμ ΙΙ): Είδε από τον πάγκο τη νίκη με 2-1 επί της Αϊντχόφεν.
Δημήτρης Ιωαννίδης (Φορτούνα Σιτάρντ): Δεν ήταν στην αποστολή για την εντός έδρας νίκη επί της Ντε Χάαγκ με 1-0.
Κώστας Λάμπρου (Φίτεσε): Είδε από τον πάγκο την ήττα με 1-2 από την Χρόνινγκεν εντός έδρας.
Παντελής Χατζηδιάκος (Άλκμααρ): Βασικός στη νίκη με 3-0 επί της Έμεν, εντός έδρας.
ΒΕΛΓΙΟ
Φιορίν Ντουρμισάι (Μπέβερν): Είδε από τον πάγκο τη νίκη με 3-1 επί της Κορτράικ.
Στέργος Μαρίνος (Σαρλερουά): Δεν ήταν στην αποστολή για το εντός έδρας 1-0 επί της Έουπεν.

ΤΟΥΡΚΙΑ
Τάσος Μπακασέτας (Αλάνιασπορ): Έπαιξε σε όλο το εκτός έδρας παιχνίδι με την Τραμπζονσπόρ όπου η ομάδα του γνώρισε την ήττα με 1-0.
Μανώλης Σιώπης (Αλάνιασπορ): Βασικός για 88 λεπτά στην ήττα με 1-0 στην έδρα της Τραμπζονσπόρ.
Γιώργος Τζαβέλλας (Αλάνιασπορ): Βασικός στην ήττα με 1-0 στην έδρα της Τραμπζονσπόρ.
Δημήτρης Χατζηϊσαΐας (Ρίζεσπορ): Είδε από τον πάγκο την εντός έδρας νίκη με 1-0 επί της Αντάλιαπσορ.
Στέλιος Κίτσιου (Ανκαραγκουτσού): Αγωνίστηκε σε όλο το εκτός έδρας παιχνίδι με την Μπουγιουκσεχίρ, όπου η ομάδα του γνώρισε την ήττα με 2-1.

ΣΛΟΒΑΚΙΑ
Χρήστος Κουντουριώτης (Ζέμπλιν Μιχαλόβτσε): Βασικός στην ήττα με 4-0 στην έδρα της Σένιτσα.
Λάζαρος Ρότα (Ζέμπλιν Μιχαλόβτσε): Έπαιξε σε όλη την εκτός έδρας ήττα με 4-0 από την Σένιτσα.
Κυριάκος Σαββίδης (Ζέμπλιν Μιχαλόβτσε): Αγωνίστηκε και στα 9 λεπτά της ήττας με 4-0 από την Σένιτσα, εκτός έδρας.
Δημήτρης Πόποβιτς (Ζέμπλιν Μιχαλόβτσε): Δεν ήταν στην αποστολή για την ήττα με 4-0 από την Σένιτσα.
Γιώργος Τζοβάρας (Σλόβαν Μπρατισλάβας): Δεν ήταν στην αποστολή για τη νίκη 1-0 στην έδρα της Ζλάτε Μοράβτσε.

ΑΥΣΤΡΙΑ
Ταξιάρχης Φούντας (Ραπίντ Βιέννης): Δεν ήταν στην αποστολή για την εκτός έδρας νίκη επί της Άλταχ με 3-0.
Τάσος Αυλωνίτης (Στουρμ Γκρατς): Βασικός στη νίκη με 3-1 επί της Χάρτμπεργκ, εντός έδρας.

ΔΑΝΙΑ
Κάρλος Ζέκα (Κοπεγχάγη): Βασικός στην ήττα με 4-1 από την Μίντιλαντ, εκτός έδρας.

ΕΛΒΕΤΙΑ
Κώστας Δημητρίου (Βασιλεία): Δεν ήταν στην αποστολή για τη νίκη με 3-0 στην έδρα της Λουγκάνο.

ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ
Αντώνης Στεργιάκης (Σλάβια Σόφιας): Είδε από τον πάγκο την ήττα με 1-0 από την ΤΣΣΚΑ Σόφιας.
Γιάννης Κάργας (Λέφσκι Σόφιας): Δεν χρησιμοποιήθηκε στην ήττα με 1-0 στην έδρα της Μπότεφ Πλόβντιφ.
Δημήτρης Χαντάκιας (Τσέρνο Μόρε): Βασικός στην εκτός έδρας ήττα από την Ετάρ με 1-0.
Θεόφιλος Κουρούπης (Βιτόσα Μπίστριτσα): Είδε από τον πάγκο την ήττα με 1-0 από την Λουντογκόρετς, εντός έδρας.

ΟΥΓΓΑΡΙΑ
Θεόδωρος Μπέριος (Βάρντα): Δεν ήταν στην αποστολή για το εκτός έδρας 1-1 με την Πάκσι.
Σταύρος Τσουκαλάς (Βάρντα): Βασικός στο εκτός έδρας 1-1 με την Πάκσι.

ΡΟΥΜΑΝΙΑ
Θανάσης Παπάζογλου
(Βολουντάρι): Έπαιξε στα πρώτα 69 λεπτά της εκτός έδρας ήττας από την Άστρα με 1-0.
Μπρούνο Χαλκιαδάκης (Μποτοτσάνι): Έπαιξε στα πρώτα 58 λεπτά της εντώς έδρας ήττας από την Στεάουα Βουκουρεστίου με 2-0.

ΠΟΛΩΝΙΑ
Κώστας Τριανταφυλλόπουλος (Πογκόν Σέσιν): Βασικός στη νίκη με 1-0 στην έδρα της Λέχια Γκντανσκ.
Μιχάλης Μανιάς (Πογκόν Σέσιν): Είδε από τον πάγκο την εκτός έδρας νίκη με 1-0 επί της Λέχια Γκντανσκ.
ΑΖΑΡΜΠΑΙΤΖΑΝ
Βαγγέλης Πλατέλας (Νέφτσι): Μπήκε στα 20 τελευταία λεπτά της ήττας με 2-0 στην έδρα της Ίντερ Μπακού.
Τάσος Παπάζογλου (Ζίρα): Μπήκε στις καθυστερήσεις του εκτός έδρας 1-1 με την Καραμπάκ.

ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ
Παναγιώτης Κονέ
(Γουέστερν Γιουνάιτεντ): Ξεκίνησε βασικός στη νίκη με 2-1 επό της Γουέστερν Σίντνεϊ Γουόντερερς, αλλά αντικαταστάθηκε στο 22 λόγω τραυματισμού.