ΔΕΙΤΕ ΤΑ LIVE

ΟΛΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Τρομερή Μπολόνια, ήττες για Πρίφτη - Μάντζαρη και Ζήση στο EuroCup

Ο Προμηθέας έχει έναν ακόμα πολύ δυνατό αντίπαλο στον όμιλό του μετά τη Μονακό, καθώς η Μπολόνια επιβλήθηκε στην έδρα της γερμανικής Ουλμ με 92-78.

Τρομερή Μπολόνια, ήττες για Πρίφτη - Μάντζαρη και Ζήση στο EuroCup

Η ομάδα του Σάσα Τζόρτζεβιτς βρέθηκε πίσω στο δεκάλεπτο, αλλά κατάφερε να γυρίσει γρήγορα την κατάσταση και να κάνει την πρώτη της νίκη, στον όμιλο των Πατρινών.

Πρώτος σκόρερ ήταν ο Κάιλ Ουίμς με 18 πόντους, ενώ ο πρώην παίκτης των ΑΕΚ και Παναθηναϊκού, Βινς Χάντερ, είχε 17 πόντους, 5 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Για τους Γερμανούς, ο Ζόραν Ντράγκιτς είχε 15 πόντους και οι Τάιλερ Χάρβεϊ και Ντέρεκ Ουίλις από 13.

Ήττα για τους Έλληνες του EuroCup

Η Ούνικς Καζάν του Δημήτρη Πρίφτη δεν τα κατάφερε στην έδρα της ιταλικής Μπρέσια και ηττήθηκε με 84-75. Ο Ντιάντρε Λάνσντοουν μέτρησε 21 πόντους για τους νικητές και ο Λούκα Βιτάλι 14. Ο Τζαμάρ Σμιθ σημείωσε 22 για τους Ρώσους, ενώ ο Βαγγέλης Μάντζαρης σε 24:51 είχε 0/3 τρίποντα, 3 ριμπάουντ και 3 ασίστ.

Ο Νίκος Ζήσης δεν αγωνίστηκε για την Μπανταλόνα και η ισπανική ομάδα «έπεσε» στην έδρα της Ναντέρ (85-78). Για τους Γάλλους, ο Κένι Τσέρι είχε 24 πόντους και ο Ντάλας Μουρ 20. Για τους φιλοξενούμενους, ο Κλέμεν Πρέπελιτς είχε 23.

Τα αποτελέσματα:

Τρίτη (01/10)
Ρίτας - Λοκομοτίβ Κουμπάν 92-86
Μονακό - Ανδόρα 82-66
Τρέντο - Γαλατάσαραϊ 64-70
Όλντενμπουργκ - Γκντίνια 74-78
Βενέτσια - Παρτίζαν 63-66

Τετάρτη (02/10)
Μακάμπι Ρισόν - Προμηθέας 55-88
Τόφας - Λιμόζ 84-71
Ουλμ - Βίρτους Μπολόνια 78-92
Τσεντεβίτα Ολίμπια - Νταρουσάφακα 73-79
Μπρέσια - Ούνικς Καζάν 84-75
Ουνικάχα Μάλαγα - Μπουντούτσνοστ 83-70
Ναντέρ - Μπανταλόνα 85-78

Οι βαθμολογίες:

Α' Όμιλος
Προμηθέας 1-0
Μονακό 1-0
Μπολόνια 1-0
Ουλμ 0-1
Ανδόρα 0-1
Μακάμπι Ρισόν 0-1

Β' Όμιλος
Τόφας 1-0
Ρίτας 1-0
Παρτίζαν 1-0
Βενέτσια 0-1
Λοκομοτίβ Κουμπάν 0-1
Λιμόζ 0-1

Γ' Όμιλος
Μπρέσια 1-0
Ναντέρ 1-0
Νταρουσάφακα 1-0
Τσεντεβίτα Ολίμπια 0-1
Μπανταλόνα 0-1
Ούνικς Καζάν 0-1

Δ' Όμιλος
Ουνικάχα Μάλαγα 1-0
Γαλατάσαραϊ 1-0
Γκντίνια 1-0
Όντλενμπουργκ 0-1
Τρέντο 0-1
Μπουντούτσνοστ 0-1