«Σαρωτικός» ο Αθηναϊκός, πέρασε ο Παναθηναϊκός

«Σαρωτικός» ο Αθηναϊκός, πέρασε ο Παναθηναϊκός

«Σαρωτικός» ο Αθηναϊκός, πέρασε ο Παναθηναϊκός

Στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας προκρίθηκε ο Αθηναϊκός, ο οποίος ήταν ασταμάτητος (43-81) κόντρα στον Αστέρα Εξαρχείων.

Πρόκριση και για τον Παναθηναϊκό (61-69 στην έδρα του Παναθλητικού), ενώ εκτός συνέχειας έμειναν Πανιώνιος και Σπόρτινγκ (έχασε εντός από τον ΠΑΟΚ με 44-48). Στα προημιτελικά και ο Πρωτέας Βούλας που επικράτησε εντός έδρας με 66-55 του Κρόνου Αγ. Δημητρίου.

Αναλυτικά:

Σάββατο 29/9

ΔΑΣ Άνω Λιοσίων-Τερψιθέα Γλ.37-71


Κυριακή 30/9
Αναγέννηση ΝΡ-Πανιώνιος 48-44
Πρωτέας Β.-Κρόνος Αγ. Δημ. 66-55
Σπόρτιγκ-ΠΑΟΚ 44-48
Παναθλητικός-Παναθηναϊκός 61-69
Αργυρούπολης 12.00 Ελληνικό-Ίκαρος Καλ. 60-63 (κ.α. 56-56)
Αστέρας Εξ.-Αθηναϊκός 43-81


Τρίτη 9 Οκτωβρίου
Αλεξάνδρειο 20.30 ΑΣ Άρης-ΑΣ Ολυμπιακός Β.

ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 61-69
Δεκάλεπτα: 22-22, 40-39, 41-51, 61-69
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Θ.-Φακίτσας
ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Συρόπουλος): Χαιριστανίδου 8, Αναστασιάδου, Πετρίδου, Κυριάκου 3, Τσαμπούρη 27(4), Κοστανάκη 5(1), Ταρπάγκου 18(2), Γιαρένη Α., Γράψα,  Γιαρένη Σ., Κωτούλα.
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ(Σαμαντούρα): Καλέντζου 10(1), Βλάνη 11(1), Μαγκλάρα 4, Σλούκα, Δίελα 8, Χρονοπούλου, Μοσχοπούλου 8, Θεολόγου 2, Κόνιαλη, Κωτούλα 3, Ντέλβα 23.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 48-44
Δεκάλεπτα: 12-10, 36-22, 39-33, 48-44
Διαιτητές: Αργυρού, Θωμόπουλος
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΡΥΣΙΟΥ (Καφαντάρη): Μαραγκού 4, Σαμαρά 4(1), Ρούσσου 14, Γιαννοπούλου 5(1), Μούρτου 2, Μπαμπικέρ 7, Μύρβαλη 12(3), Ταυροπούλου, Αθανασιάδου, Γιανάτση.
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Τόλιας): Ερμείδου 8, Ηλιάδη 2, Σαλιάι 12(1), Γρηγορίου 4, Γιαμπάνη 10, Τζανή, Τσιάτα, Στεριοπούλου 6, Μπάμπη 2


ΣΠΟΡΤΙΓΚ-ΠΑΟΚ 44-48
Δεκάλεπτα: 13-10, 22-20, 35-31, 44-48
Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος-Αναγνώστου
ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Τσίκληρας): Νταή 7, Στεφανίδου 12, Πετυχάκη 10, Μουζάκη 8, Καλλιώρα 3 (1), Λυμπεροπούλου 4, Ντακόλια, Γιαννάκου
ΠΑΟΚ (Μελετιάδης): Γιαννοπούλου 18, Σπανίδου 15, Σταυρίδου 7 (1), Αυτζή 8 (2), Αγγελίδου, Τσελεμπή, Σουλιώτη

Τα ζευγάρια της προημιτελικής φάσης (22/12):
Αναγέννηση Νέου Ρυσίου - Αθηναϊκός
Παναθηναϊκός - Τερψιθέα Γλ.
ΠΑΟΚ - Ίκαρος Καλλ.
Πρωτέας Βούλας - Άρης/Ολυμπιακός Βόλου

Best of internet