Σουντανί: «Σκόραρα την κατάλληλη στιγμή με την εθνική Αλγερίας»

Ο Χιλάλ Σουντανί δεν έκρυψε την χαρά του για την επιστροφή του στην εθνική Αλγερίας έπειτα από 525 μέρες, σκοράροντας μάλιστα κόντρα στη Ζάμπια.

Ο 32χρονος επιθετικός, πέρασε αλλαγή στο 81΄ της αναμέτρησης κόντρα στη Ζάμπια (5-0) και πέντ λεπτά αργότερα βρήκε δίχτυα.

«Είμαι πολύ χαρούμενος που επέστρεψα στην εθνική ομάδα. Το γκολ ήρθε την κατάλληλη στιγμή για μένα έπειτα από μακρά απουσία. Θα προσπαθήσω να δώσω τον καλύτερο εαυτό μου στο μέλλον».

Ο Χιλάλ Σουντανί είναι παράλληλα πρώτος σκόρερ του Ολυμπιακού στην τρέχουσα σεζόν με πέντε γκολ σε 9 ματς, μετρώντας συνολικά 532 λεπτά συμμετοχής.