Ζλάταν: Ο απόλυτος record-man των Γκάλαξι στα γκολ μιας σεζόν! (vid)

Κώστας Ζάλιαρης

Ο Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς πέτυχε χατ-τρικ στο εντυπωσιακό 7-2 επί της Sporting KC και έφτασε στα 26 γκολ σε μια αγωνιστική περίοδο, αριθμός που αποτελεί πλέον νέο ρεκόρ στην ιστορία των Γκάλαξι από ποδοσφαιριστή της ομάδας!

Ο Σουηδός αστέρας ισοφάρισε αρχικά με διπλή προσπάθεια έπειτα από εκτέλεση πέναλτι στο 32ο λεπτό για να δώσει πνοή στον σύλλογο του Λος Άντζελες καθώς είχε αιφνιδιαστεί και είχε βρεθεί πίσω στο σκορ.

Έπειτα έκανε το 3-1 στο 51ο λεπτό μαζεύοντας ωραία τη μπάλα με κλειστό κοντρόλ στην καρδιά της περιοχής για να πλασάρει και να δώσει αέρα δυο τερμάτων στους Γκάλαξι, ενώ, πέτυχε και το 7ο γκολ της ομάδας του ολοκληρώνοντας το προσωπικό του χατ-τρικ, με διαγώνιο αριστερό σουτ στο 85' για να γράψει ιστορία με το 26ο προσωπικό του τέρμα στη σεζόν του MLS.