Μίλησαν οι Ικάρντι και Ντιμπάλα στη νίκη της Αργεντινής (vid)

Με σκόρερ τους Μάουρο Ικάρντι και Πάουλο Ντιμπάλα η Αργεντινή κέρδισε με 2-0 το Μεξικό σε φιλική αναμέτρηση.

Νέο παιχνίδι στα φρουτάκια! Το «Fruit Blox» προσγειώθηκε στην Sportingbet.gr!

Ένα γκολ στο ξεκίνημα και ένα στο τέλος του ματς έφταναν στην Αργεντινή για να πάρει τη νίκη με 2-0 κόντρα στο Μεξικό. Οι Αργεντίνοι έδειξαν να βρίσκουν τον δρόμο τους στην μετά Μέσι εποχή και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ μόλις στο 2' με γκολ του Ικάρντι από ασίστ του Λαμέλα. Αυτό το σκορ έμεινε και ως το τέλος του ημιχρόνου, παρότι χάθηκαν ευκαιρίες για περισσότερα.

Στο δεύτερο και πάλι οι παίκτες του Σκαλόνι είχαν τον έλεγχο, ωστόσο έπρεπε να φτάσουν ως το τέλος για να μπορέσουν να πετύχουν ακόμα ένα γκολ. Συγκεκριμένα στο 81' ο Ντιμπάλα πήρε τη θέση του Ικάρντι και 6 λεπτά αργότερα διαμόρφωσε το τελικό 2-0.