Έχασε πέναλτι κι αποκλείστηκε από τα Play-offs ο Ρούνεϊ (vid)

Κώστας Ζάλιαρης

Σύντομη ήταν η παρουσία της DC United στα play-offs του Audi MLS Cup, με τον Γουέιν Ρούνεϊ να βλέπει τον αντίπαλο πορτιέρε ν' αποκρούει την εκτέλεσή του στη διαδικασία των πέναλτι και την ομάδα της Ουάσινγκτον να βγαίνει εκτός συνέχειας από την Colombus Crew.

100% Επιστροφή* χρημάτων στον αγώνα Ζαλγκίρις - Ρεάλ Μαδρίτης! (21+, *Ισχύουν Όροι και Προϋποθέσεις)

Ακόμα κι αν προσωρινά στην παράταση σώθηκε η κατάσταση με γκολ στο 116o λεπτό από τον ΝτεΛέον και το knockout ματς οδηγήθηκε στα πέναλτι (1-1 κ.α., 2-2 παρ.), εκεί η DC United δεν είχε τύχη...

Ο Ρούνεϊ αστόχησε στο πρώτο πέναλτι για την ομάδα του, τον ακολούθησαν οι Ακόστα και ΝτεΛέον (3-2 στη διαδικασία) και κάπως έτσι ήρθε ο αποκλεισμός με την Colombus Crew να συνεχίζει στα play-offs.