Ασύλληπτο γκολ στην ανατροπή της Σαν Λορέντζο (vid)

Κώστας Ζάλιαρης

Έπειτα από έναν χρόνο απραξίας και μάχης με τον εαυτό του και το σώμα του για να επιστρέψει μετά από σοβαρό τραυματισμό, ο Μούσι της Σαν Λορέντζο ολοκλήρωσε τη μεγάλη ανατροπή της ομάδας του (3-2) απέναντι στην Πατρονάτο με αριστερό «κεραυνό» στο 88ο λεπτό!

Ο Αργεντινός μέσος που ταλαιπωρήθηκε τρομερά τον προηγούμενο χρόνο, έζησε στιγμή απόλυτης... ποδοσφαιρικής ηδονής και δικαίωσης για την προσπάθεια που έκανε να επιστρέψει δυνατός και να βοηθήσει τη Σαν Λορέντζο.

Η ομάδα του είχε βρεθεί πίσω στο σκορ με ανατροπή από το 19ο λεπτό, ωστόσο, στο 76' και το 88' το ματς ήρθε τούμπα, με τον Φράνκο Μούσι να πετυχαίνει απίστευτο γκολ!

Η αμέσως προηγούμενη συμμετοχή του, ήταν την 26η Σεπτέμβρη του 2017, σε ματς απέναντι στην Εστουδιάντες!