Το γκολ του Βέλλιου και οι τρεις ασίστ (vids)

Ο Έλληνας επιθετικός βρήκε χρόνος συμμετοχής και δίχτυα, ενώ οι Μαρίνος, Κίτσιου και Σαμαράς μοίρασαν γκολ στους συμπαίκτες του.

Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός ! Όλη η δράση του αγώνα! (21+)

Λες και περίμενε την ευκαιρία του για να την αρπάξει από τα μαλλιά, παρουσιάστηκε ο Απόστολος Βέλλιος στην πρώτη του συμμετοχή μετά από καιρό με την Νότιγχαμ Φόρεστ, καθώς παρά το γεγονός οτι μπήκε αλλαγή στα τελευταία λεπτά κατάφερε να σκοράρει. Από εκεί και πέρα Μαρίνος, Κίτσιου και Σαμαράς μπορεί να μην σκόραραν, αλλά κατάφεραν να δώσουν έτοιμα γκολ στους συμπαίκτες τους.

ΑΓΓΛΙΑ
Χοσέ Χολέμπας (Γουότφορντ): Βασικός στην εκτός έδρας ήττα από την Σαουθάπτον με 1-0 για το Κύπελλο Αγγλίας.

Ορέστης Καρνέζης (Γουότφορντ): Ήταν και πάλι βασικός, στην ήττα με 1-0 από την Σαουθάπτον για το FA Cup.

Ντίμι Κωνσταντόπουλος (Μίντλεσμπρο): Είδε από τον πάγκο την εντός έδρας ήττα από την Μπράιτον με 1-0 για το Κύπελλο Αγγλίας.

Ανδρέας Μπουχαλάκης (Νότιγχαμ Φόρεστ): Ξεκίνησε βασικός στην εκτός έδρας ήττα από την Χαλ με 2-1 για το Κύπελλο Αγγλίας, αλλά έγινε αλλαγή στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου.

Απόστολος Βέλλιος (Νότιγχαμ Φόρεστ): Για πρώτη φέτος πήρε χρόνο συμμετοχής, μπαίνοντας αλλαγή στο 81ο λεπτό της ήττας με 2-1 από την Χαλ για το Κύπελλο Αγγλίας. Στον ελάχιστο χρόνο που αγωνίστηκε πέτυχε το μοναδικό γκολ της ομάδας του.

Ηλίας Χατζηθεοδωρίδης (Μπρέντφορντ): Δεν ήταν στην αποστολή για την εντός έδρας ήττα από την Νόριτς με 1-0 για το Κύπελλο.

ΓΕΡΜΑΝΙΑ
Σωκράτης Παπασταθόπουλος (Ντόρτμουντ): Έπαιξε και στα 90 λεπτά της εντός έδρας ισοπαλίας με 2-2 με την Φράιμπουργκ.

Παναγιώτης Ρέτσος (Μπάγερ Λεβερκούζεν): Είδε από τον πάγκο τη νίκη με 2-0 επί της Μάιντς στο Λεβερκούζεν.

Κυριάκος Παπαδόπουλος (Αμβούργο): Βασικός στο όλο το εκτός έδρας παιχνίδι με την Λειψία, το οποίο έληξε χωρίς νικητή (1-1).

Γιάννης Γκέλιος (Άουγκσμπουργκ): Δεν ήταν στην αποστολή για το εκτός έδρας 1-1 με την Κολωνία.

Τάσος Δώνης (Στουτγκάρδη): Μπήκε στο δεύτερο ημίχρονο της εντός έδρας ήττας από την Σάλκε με 2-0, αλλά δεν μπόρεσε να βρει δίχτυα.

Δημήτρης Διαμαντάκος (Ζανκτ Πάουλι): Έγραψε την πρώτη συμμετοχή με τη νέα του ομάδα, μπαίνοντας στο 56ο λεπτό της εντός έδρας ήττας από την Ντάρμσταντ με 1-0.

Ταξιάρχης Φούντας (Σόνενχοφ): Δεν ήταν στην αποστολή για την εκτός έδρας ήττα από την Τσβικάου με 2-0.

ΙΤΑΛΙΑ
Κώστας Μανωλάς (Ρόμα): Έπαιξε και στα 90 λεπτά της εντός έδρας ήττας από την Σαμπντόρια με 1-0.

Βασίλης Τοροσίδης (Μπολόνια): Δεν ήταν στην αποστολή για την εκτός έδρας ήττα με 3-1 επί της Νάπολι.

Μπάμπης Λυκογιάννης (Κάλιαρι): Μπήκε στο 63ο λεπτό της ισοπαλίας με 1-1 στην έδρα της Κροτόνε.

Μάριος Οικονόμου (Μπάρι): Έπαιξε και στα 90 λεπτά της βαριάς εντός έδρας ήττας με 4-0 στην έδρα της Έμπολι.

ΒΕΛΓΙΟ
Στέργος Μαρίνος (Σαρλερουά): Έπαιξε σε όλο το εντός έδρας παιχνίδι με την Αντβέρπ, δίνοντας μάλιστα και την ασίστ για το γκολ με το οποίο η ομάδα του ισοφάρισε στο τελικό 1-1.

Δημήτρης Κολοβός (Μαλίν): Ξεκίνησε βασικός στην ήττα από την Μουσκρόν με 2-0, δεν βρήκε δίχτυα και έγινε αλλαγή στο 55ο λεπτό.

Θανάσης Παπάζογλου (Κορτράικ): Μπήκε στο 85ο λεπτό του εντός έδρας 0-0 με την Έουπεν.

Νίκος Καρέλης (Γκενκ): Λόγω του προβλήματος υγείας που αντιμετωπίζει δεν ήταν στην αποστολή για το εντός έδρας 1-1 με την Σιντ Τρούιτεν.

Χάρης Χαρίσης (Σιντ Τρούιντεν): Δεν ήταν στην αποστολή για το εκτός έδρας 1-1 με την Γκενκ.

Στέλιος Κίτσιου (Σιντ Τρούιντεν): Έδωσε την ασίστ για το γκολ με το οποίο η ομάδα του ισοφάρισε σε 1-1 στην έδρα της Γκενκ.

Δημήτρης Γούτας (Σιντ Τρούιντεν): Είδε από τον πάγκο το εκτός έδρας 1-1 με την Γκενκ.

Κώστας Ρουγκάλας (Βέστερλο): Βασικός στην εκτός έδρας νίκη με 1-0 επί της Λέουβεν.

ΤΟΥΡΚΙΑ
Γιώργος Τζαβέλλας (Αλάνιασπορ): Έπαιξε και στα 90 λεπτά της νίκης με 3-1 επί της Μπούρσασπορ.

Γιάννης Μανιάτης (Αλάνιασπορ): Δεν ήταν στην αποστολή για την εντός έδρας νίκη επί της Μπούρσασπορ με 3-1.

Γιώργος Σαμαράς (Σάμσουνσπορ): Ήταν βασικός και έδωσε την ασίστ για το τελευταίο γκολ της νίκης με 2-0 επί της Μανίσασπορ.

Μιχάλης Σηφάκης (Σάμσουνσπορ): Είδε από τον πάγκο τη νίκη με 2-0 επί της Μανίσασπορ.

Ανδρέας Τάτος (Ελάζιγκσπορ): Δεν ήταν στην αποστολή για την εντός έδρας νίκη με 1-0 επί της Εσκισεχίρ.

Ανδρέας Βασιλόγιαννης (Ουμρανίγεσπορ): Ξεκίνησε βασικός στην έδρα της Μπουλούσπορ, αλλά έγινε αλλαγή στο 88', αφού η ομάδα του είχε σκοράρει το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης.

ΓΑΛΛΙΑ
Κώστας Μήτρογλου
(Μαρσέιγ): Μπήκε στις καθυστερήσεις του ισόπαλου 2-2 παιχνιδιού με την Μονακό, χωρίς να προλάβει να κάνει κάτι επιθετικά.

Αλέξανδρος Κατράνης (Σεντ-Ετιέν): Δεν ήταν στην αποστολή για τη νίκη με 2-1 επί της Καέν.

Παναγιώτης Βλαχοδήμος (Νιμ): Δεν ήταν στην αποστολή για την εκτός έδρας ήττα με 2-1 από την Χάβρη.

Γιάννης Χαροντάκης (Αζαξιό): Δεν ήταν στην αποστολή για την εντός έδρας ήττα με 2-1 από την Μπουρζ Περόνας.

ΙΣΠΑΝΙΑ
Δημήτρης Σιόβας (Λεγανές): Δεν ήταν στην αποστολή για τη νίκη με 3-2 επί της Εσπανιόλ.

Γιάννης Γιαννιώτας (Βαγιαδολίδ): Μπήκε στο 82ο λεπτό της εκτός έδρας ισοπαλίας με την Τενερίφη, όμως δεν πρόλαβε να βοηθήσει την ομάδα του επιθετικά.

ΟΛΛΑΝΔΙΑ
Κώστας Λάμπρου (Άγιαξ): Είδε από τον πάγκο το 0-0 στην έδρα της Ουτρέχτης.

Κώστας Τσιμίκας (Βίλεμ): Έπαιξε και στα 90 λεπτά της εντός έδρας ήττας με 2-0 από την Άλκμααρ.

Παντελής Χατζηδιάκος (Άλκμααρ): Βασικός στην εκτός έδρας νίκη με 2-0 στην έδρα της Βίλεμ.

ΣΚΩΤΙΑ
Γιάννης Σκόνδρας (Χάμιλτον): Έπαιξε και στα 90 λεπτά της εντός έδρας ήττας από την Νταντί με 2-1.

Γιώργος Σαρρής (Χάμιλτον): Μπήκε στο 87ο λεπτό της εντός έδρας ήττας από την Νταντί με 2-1.

Χρυσοβαλάντης Κοζορώνης (Χάμιλτον): Δεν ήταν στην αποστολή για την εντός έδρας ήττα από την Νταντί με 2-1.

Γεννάδιος Ξενοδόχοφ (Μάδεργουελ): Ήταν εκτός αποστολής για το 1-1 στην έδρα της Χαρτς.

ΙΣΡΑΗΛ
Στέφανος Αθανασιάδης (Μακάμπι Χάιφα): Ξεκίνησε βασικός αλλα έγινε αλλαγή στο 65' της εντός έδρας ισοπαλίας με την Μακάμπι Πετάχ Τίκβα.

Σωτήρης Νίνης (Μακάμπι Πετάχ Τίκβα): Δεν ήταν στην αποστολή για την εκτός έδρας ισοπαλία με την 1-1 με την Μακάμπι Χάιφα.

ΙΝΔΙΑ
Μάρκος Σιφναίος
(Γκόα): Μπήκε στο 87ο λεπτό της αναμέτρησης με την Μουμπάι Σίτι, αλλά δεν πρόλαβε να βοηθήσει την ομάδα του να γλιτώσει την ήττα με 4-3.

ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ
Αβραάμ Παπαδόπουλος (Brisbane Roar): Βασικός και στα 90 λεπτά της εκτός έδρας νίκης με 2-1 επί της Σέντραλ Κοστ Μάρινερς.