Τι κάνει ο Φορτούνης ως γηπεδούχος με Παναθηναϊκό! (pic & vids)

Δημήτρης Τομαράς

Ο Κώστας Φορτούνης έχει τρεις ασίστ και ένα γκολ απέναντι στον Παναθηναϊκό έχοντας κάνει τα καλύτερά του ματς στο Καραϊσκάκη στα ντέρμπι αυτά με την φανέλα του Ολυμπιακού.
Ο Φορτούνης έχει κάνει ορισμένα πολύ καλά ματς κόντρα στον Παναθηναϊκό αλλά τα έχει κάνει με την φανέλα του Ολυμπιακού στο Καραϊσκάκη. Απέναντι στον Παναθηναϊκό στο σύνολο έχει τρεις ασίστ και ένα γκολ, ωστόσο εκτός έδρας δεν έχει καταφέρει να έχει ανάλογη εικόνα με εντός έδρας. Πιο συγκεκριμένα:
ΣΕΖΟΝ 2017 - 2018: - Εκτός έδρας ήττα με 1-0 από τον Παναθηναϊκό. Σε 94 λεπτά είχε 2/8 γεμίσματα, 7 πάσες, 5 λάθη, 2 κλεψίματα, 3 φάουλ κατά και 7 υπέρ.

- Εντός έδρας 1-1 με τον Παναθηναϊκό. Σκόραρε με πέναλτι στο 62'. Σε 39 λεπτά ο διεθνής άσος είχε εκτός από το γκολ 2 λάθη, 1/4 γεμίσματα, 3 φάουλ κατά και 1 υπέρ.

ΣΕΖΟΝ 2016 - 2017: - 3-0 εντός έδρας για την 10η αγωνιστική στις 6-11-2016 / 2 ασίστ σε 97 λεπτά, 6 πάσες και 5 κερδισμένα φάουλ.
- 1-0 εκτός έδρας και ήττα από τον Παναθηναϊκό για την 25η αγωνιστική - 19-3-2017 / 1 κερδισμένο φάουλ σε 32 λεπτά παρουσίας.
ΣΕΖΟΝ 2015 - 2016: Δεν υπολογίζεται το ματς του α' γύρου που κατοχυρώθηκε στον Ολυμπιακό με 3-0 καθώς επί της ουσίας δεν ξεκίνησε καν.
- 3-1 νίκη στον 2ο γύρο σε ματς της 26ης αγωνιστικής - 13-3-2016 / 1 ασίστ, 2 τελικές, 9 πάσες και 1 κερδισμένο φάουλ σε 62 λεπτά
ΣΕΖΟΝ 2014 - 2015: - 2-1 ήττα για τον Ολυμπιακό στον β' γύρο σε παιχνίδι της 25ης αγωνιστικής στις 22-2-2015 / σε 65 λεπτά είχε 4 κερδισμένα φάουλ, 1 επέμβαση, 2 κλεψίματα και 4 πάσες.
- Στο 1-0 του Ολυμπιακού με τον Αυλωνίτη ο Φορτούνης δεν είχε παίξει.
- Στην Gallery δείτε πλάνα από τις νίκες του Ολυμπιακού με Παναθηναϊκό στα ματς με πρωταγωνιστή τον Φορτούνη. Το πινακάκι είναι από το Soccerbase.