Τα 100 παιχνίδια του Βούζα στη Super League K-20

Τα 100 παιχνίδια στο Πρωτάθλημα Super League Κ-20 έφτασε ο Βασίλης Βούζας στην αναμέτρηση της περασμένης εβδομάδας με τον Παναθηναϊκό.

Ανταγωνιστικές αποδόσεις στο Λάτσιο – Νις με 0% Γκανιότα*. *Το 0% γκανιότα αφορά την επιλογή ''Νικητής αγώνα'' πριν την έναρξη σε επιλεγμένα παιχνίδια. (21+)!

Ο πολύπειρος τεχνικός του Ολυμπιακού είναι στην ομάδα για 4η σεζόν, έχει κατακτήσει 3 συνεχή Πρωταθλήματα και έχει να επιδείξει σε 100 παιχνίδια, 81 νίκες, 13 ισοπαλίες και 6 ήττες. Φέτος η ομάδα του Ολυμπιακού έχει σε 8 παιχνίδια, 4 νίκες, 3 ήττες και 1 ισοπαλία.

Την περασμένη περίοδο (2016-17) ο Βασίλης Βούζας κάθισε στον πάγκο σε 28 ματς και είχε 22 νίκες, 5 ισοπαλίες και 1 ήττα. Την σεζόν 2015-16 είχε σε 30 αγώνες 26 νίκες, 3 ισοπαλίες και 1 ήττα ενώ την περίοδο 2014-15 είχε σε 34 ματς, 29 νίκες, 4 ισοπαλίες και 1 ήττα. Το ματς με τον Πλατανιά (Κυριακή 11:30) θα είναι το 101ο του στο Πρωτάθλημα και το 118ο στον πάγκο της ομάδας Νέων του Ολυμπιακού αφού έχει και 17 παιχνίδια στο UEFA Youth League από το 2014 έως σήμερα.