Ρόμα - Τορίνο 3-2

Η Τορίνο επέστρεψε από το 2-0 και άγχωσε τους Τζαλορόσι, αλλά ο Ελ Σαράουι έδωσε τελικά τη νίκη (3-2) και την 4η θέση, με ματς περισσότερο, στη Serie A.

Η Ρόμα έχασε στα πρώτα λεπτά τον Ουντέρ με μυικό τραυματισμό αλλά μετά το 10λεπτο άρχισε να ανεβαίνει και στο 15' άνοιξε το σκορ με την διπλή προσπάθεια του πιτσιρικά Τζανιόλο από κοντά (1-0). Η ομάδα του Εουζέμπιο Ντι Φραντσέσκο είχε τον έλεγχο, έψαχνε το δεύτερο γκολ και το βρήκε στο 34' με το πέναλτι του Κολάροβ, μετά την ανατροπή του Ελ Σαράουι από τον Σιρίγκου.

Παιχνίδι από παντού στη Novibet με κινητό και τάμπλετ.

Η κακή Τορίνο αντέδρασε και είχε δοκάρι στο 45' σε τετ α τετ του Ιάγκο Φαλκέ, για να βελτιωθεί στην επανάληψη. Ο Ρινκόν έστειλε την μπάλα εκεί που έπρεπε στο 51' για να ξαναβάλει στο ματς την Γκρανάτα (2-1), η οποία άρχισε να το πιστεύει και στο 67' ισοφάρισε με το σουτ του Ανσάλντι εκτός περιοχής (2-2). Παρ' όλα αυτά, οι Ρωμαίοι έδειξαν χαρακτήρα και στο 73' πήραν ξανά το προβάδισμα με τον Ελ Σαράουι μετά την προσπάθεια του Πελεγκρίνι, για να μείνει το 3-2 ως το τέλος.

Με αυτή τη νίκη η Magica ανέβηκε στην 4η θέση, στο +1 από Λάτσιο και +2 από Μίλαν, με ματς περισσότερο.