Εύκολα στα προημιτελικά η Νάπολι (vid)

Στα προημιτελικά του κυπέλλου η Νάπολι, η οποία επικράτησε εύκολα 2-0 της Σασουόλο εντός έδρας.

Βwin – Πλέον μπορείς να συνδυάζεις πολλές αγορές σε ένα στοίχημα από τον ίδιο αγώνα! (21+).

Παρά τις απουσίες των Μέρτενς, Χάμσικ, Αλμπιόλ, Ζιελίνσκι, Βέρντι, η Νάπολι δεν είχε πρόβλημα να υπερκεράσει το εμπόδιο της Σασουόλο. Οι Ναπολιτάνοι επικράτησαν 2-0 εντός έδρας και βρέθηκαν στα προημιτελικά του Κυπέλλου. Πιο δυνατά οι γηπεδούχοι, πίεσαν, ο Καγιεχόν έχασε ευκαιρία στο 10ο λεπτό, αλλά ο Μίλικ πέντε λεπτά αργότερα κατάφερε να βρει δίχτυα. Η Σασουόλο, προσπάθησε να αντιδράσει και στο 35' ο Λοκατέλι σημείωσε γκολ. Ωστόσο, με τη βοήθεια του VAR, το γκολ ακυρώθηκε. Η Νάπολι είχε την ουσία και στο 74' από πάσα του Μίλικ, ο Ρουίθ διαμόρφωσε το 2-0.