ΣΠΑΛ - Αταλάντα 2-0

Στο ανακαινισμένο «Paolo Mazza» η ΣΠΑΛ μπήκε με το δεξί, επικράτησε 2-0 της Αταλάντα και βρέθηκε στη 2η θέση της Serie A!

«Γνωρίζουμε πόσο σημαντικό είναι το ματς και πόσο πολύ θέλουμε να κάνουμε μια καλή εμφάνιση σε μια ξεχωριστή βραδιά για εμάς, στην οποία θα εγκαινιάσουμε το νέο μας γήπεδο» τόνιζε ο κόουτς, Σεμπλίτσι και είδε την ομάδα του να μπαίνει με το δεξί στο νέο «Paolo Mazza». Η ΣΠΑΛ συνέχισε την εξαιρετική της πορεία, επικράτησε 2-0 της Αταλάντα, πέτυχε την 3η νίκη στο πρωτάθλημα και είναι πλέον στη 2η θέση, πίσω από τη Γιουβέντους. Η ομάδα του Μπέργκαμο έμεινε χωρίς τρίποντο σε τρία σερί ματς και δείχνει επηρεασμένη από τον ευρωπαϊκό της αποκλεισμό. Απόλυτος πρωταγωνιστής ο Πετάνια, ο οποίος άνοιξε το σκορ στο 50ο λεπτό κι έξι λεπτά αργότερα από ασίστ του Σκιαταρέλα διαμόρφωσε το 2-0.