Ολντ Τράφορντ: Εικόνα... θλίψης στις κερκίδες (pic)

Κώστας Ζάλιαρης

Η Μπέρνλι πήρε την πρώτη της νίκη στο «Ολντ Τράφορντ» από το 1962 και οι οπαδοί της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έχοντας πλέον απογοητευθεί από τη συνεχιζόμενη κακή εικόνα της ομάδας, άδειασαν τις εξέδρες αρκετά λεπτά πριν από την ολοκλήρωση της αναμέτρησης της Τετάρτης...

Οι «κόκκινοι διάβολοι» γι' ακόμα ένα παιχνίδι παρουσιάστηκαν πολύ κατώτεροι της περίστασης και των προσδοκιών, με αποτέλεσμα να ηττηθούν με σκορ 2-0 από τους clarets του Σον Ντάις.

Τα γκολ των Γουντ και Τζέι Ροντρίγκεζ έκριναν την αναμέτρηση στο «Ολντ Τράφορντ», εκεί όπου ο κόσμος άρχισε ν' αποχωρεί από το 85ο λεπτό, σύμφωνα και με τα λεγόμενα του Ρίο Φέρντιναντ που ήταν παρών στο γήπεδο ως τηλεσχολιαστής.

Η εικόνα των κερκίδων στις καθυστερήσεις του αγώνα, ήταν η παρακάτω και προκαλεί θλίψη...