Νιουκάστλ - Γουλβς 1-1: Εχασαν την ευκαιρία οι «Καρακάξες» (vid)

Ισόπαλες 1-1 αναδείχθηκαν στο Σεν Τζέιμς Παρκ Νιουκάστλ και Γουλβς, με τους γηπεδούχους να χάνουν την ευκαιρία να ξεφύγουν περισσότερο από την επικίνδυνη ζώνη.

Ισόπαλη 1-1 εντός έδρας με τη Γουλβς αναδείχθηκε η Νιουκάστλ, χάνοντας έτσι την ευκαιρία να πάρει μεγαλύτερη βαθμολογική ανάσα και να ξεφύγει από την επικίνδυνη ζώνη. Κακό το α΄ μέρος, με τις δυο ομάδες να ρίχνουν βάρος στο ανασταλτικό κομμάτι. Οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο, οι φιλοξενούμενοι παρουσίασαν σημάδια κόπωσης από τα σερί ματς και δε θέλησαν να ρισκάρουν. Η πρώτη καλή ευκαιρία στο ματς ήρθε στο 34ο λεπτό, όταν ο Αλμιρόν από θέση βολής έστειλε τη μπάλα άουτ. Τρία λεπτά αργότερα, η Νιουκάστλ άνοιξε το σκορ. Ο Φερνάντεζ έκανε τη σέντρα και ο Λασέλς πέτυχε το 1-0. Οι «Λύκοι» βρήκαν διαδρόμους στην επανάληψη, ανέβασαν ρυθμό κι έχασαν δυο μεγάλες ευκαιρίες με τον Ζότα. Ωστόσο, τη λύση έδωσε το Χόνι στο 73΄ διαμορφώνοντας το 1-1. Οι γηπεδούχοι τελείωσαν με δέκα λόγω αποβολής του Σον Λόνγκσταφ στο 82ο λεπτό.