Ζορζίνιο: Τον πέρασε στο σπριντ και ο διαιτητής! (vid)

Κώστας Ζάλιαρης

Στη φάση που ο Άντι Ρόμπερτσον πατάει γκάζι και φεύγει μπροστά για να διώξει την πίεση από την άμυνα της Λίβερπουλ, ο Ζορζίνιο δεν μπορούσε να κουνηθεί και είδε ακόμα και τον διαιτητή να τον προσπερνά!

Επιστροφή* 100% στον αγώνα Ίντερ - Λάτσιο και 200+ ειδικά στοιχήματα! (21+, *Ισχύουν Όροι και Προϋποθέσεις)

Η Τσέλσι ηττήθηκε 2-1 από τη Λίβερπουλ το απόγευμα της Κυριακής στο «Στάμφορντ Μπριτζ», με τους «κόκκινους» να περνούν πολύ δύσκολο τελευταίο 20λεπτο.

Στο 90ο λεπτό, ο Ρόμπερτσον κατάφερε να διώξει την πίεση από τα μετόπισθεν της ομάδας του κουβαλώντας τη μπάλα στο άλλο μισό του γηπέδου με τρομερό σπριντ, με τον Ζορζίνιο να μην μπορεί ν' ακολουθήσει και τον ρέφερι, Μάικλ Όλιβερ, να τον προσπερνά!