Άρσεναλ: Οι τρελές αντιδράσεις στον πάγκο στη μεγάλη ανατροπή (vid)

Κώστας Ζάλιαρης

Οι «κανονιέρηδες» κατάφεραν παίζοντας με δέκα παίκτες από το 41' να πάρουν τεράστια νίκη με ολική ανατροπή απέναντι στην Άστον Βίλα με το τελικό 3-2 και φυσικά οι αντιδράσεις στον πάγκο είχαν το δικό τους ενδιαφέρον...

Βόλφσμπουργκ - Χόφενχαϊμ με αμέτρητες αγορές και σούπερ αποδόσεις στη Vistabet.gr.

Η ομάδα του Ουνάι Έμερι έκανε πολύ κακό πρώτο ημίχρονο, βρέθηκε πίσω στο σκορ, είδε τον Μέιτλαντ – Νάιλς να βλέπει δυο κίτρινες μέχρι το 41' και ν' αποχωρεί τιμωρημένος και τραυματισμένος, όμως, η ιστορία ήταν πολύ διαφορετική στο δεύτερο ημίχρονο.

Ο Πεπέ με πέναλτι, ο Τσέιμπερς με επιμονή και ωραίο τελείωμα και ο Ομπαμεγιάνγκ με εκτέλεση φάουλ στο 84' έφεραν τα πάνω – κάτω απέναντι στους «χωριάτες» που προηγήθηκαν δυο φορές στο «Έμιρεϊτς», όμως, οι Λονδρέζοι πανηγύρισαν με το τελικό 3-2.