Μπόρνμουθ - Έβερτον 3-1: Ανάσα με Γουίλσον (vid)

Με τον Γουίλσον να βρίσκει δυο φορές δίχτυα, η Μπόρνμουθ επέστρεψε στις επιτυχίες, καθώς επικράτησε 3-1 της Έβερτον εντός έδρας.

Μονακό - Μαρσέιγ με ακόμα καλύτερες αποδόσεις και άμεση απόδοση κερδών*. |21+ *Ισχύουν όροι και προϋποθέσεις

Επειτα από δυο διαδοχικές τριάρες (από Λέστερ και Σίτι) η Μπόρνμουθ επέστρεψε στις νίκες, επικράτησε 3-1 της Έβερτον και πήρε βαθμολογική ανάσα. Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο ανασταλτικό κομμάτι, είχαν σε εξαιρετική μέρα τον Γουίλσον και πήραν το δεύτερο τρίποντο στη σεζόν. Πισωγύρισμα για τα «Ζαχαρωτά» που έκαναν τη χειρότερη φετινή τους εμφάνιση. Στο 23' οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ, όταν από ασίστ του Κινγκ, ο Γουίλσον δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον Πίκφορντ. Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και στο 44' ο Κάλβερτ - Λιούιν έφερε το ματς στα ίσα. Στην επανάληψη, η Μπόρνμουθ είχε την ουσία και πήρε αυτό που ήθελε! Ο Φρέιζερ στο 67', δέκα λεπτά έπειτα την είσοδό του πέτυχε το 2-1 και στο 72' ο Γουίλσον διαμόρφωσε το 3-1. Κεν και Ιβόμπι είχαν ευκαιρίες να σκοράρουν, αλλά δεν μπόρεσαν να βάλουν την ομάδα τους στο παιχνίδι.