Νόριτς – Τσέλσι: Εκρηκτικό ξεκίνημα, τρία γκολ σε 17 λεπτά! (vids)

Κώστας Ζάλιαρης

Η Τσέλσι προηγήθηκε με το πρώτο γκολ του Τάμι Άμπραχαμ στο φετινό πρωτάθλημα, η Νόριτς απάντησε άμεσα με τον Κάντγουελ έπειτα από τρομερή συνεργασία με τους Μπουέντια και Πούκι για να έρθει ο Μάουντ να βάλει ξανά μπροστά τους «μπλε»! Κι όλα αυτά στα 17 πρώτα λεπτά του ματς!

Λίβερπουλ - Άρσεναλ με αξεπέραστο Live Στοίχημα και 200+ ειδικά στοιχήματα! (21+)

Οι «μπλε» του Λονδίνου πήραν το προβάδισμα μόλις στο 3ο λεπτό της αναμέτρησης στο «Κάροου Ρόουντ», όταν ο Αθπιλικουέτα έκανε σωστότατη σέντρα για τον Άμπραχαμ κι εκείνος με δυνατό μονοκόματο δεξί σουτ σκόραρε για το 1-0.

Στην αμέσως επόμενη καλή φάση του ματς στο 6', ο Μπουέντια έβγαλε τον Πούκι από δεξιά κι αυτός έκανε την ασίστ στον Κάντουελ που βγήκε πρώτος στη μπάλα και με προβολή ισοφάρισε.

Ο Μέισον Μάουντ στο 17ο λεπτό φεύγοντας ωραία μέσα στην περιοχή με τη μπάλα στο δεξί «εκτέλεσε» για το 2-1 και το δεύτερο προσωπικό του γκολ τη φετινή σεζόν.