Την τελευταία φορά με τρεις αναγκαστικές αλλαγές πριν το ημίχρονο, το ματς έληξε... 3-3! (vid)

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ αναγκάστηκε σε 43 λεπτά αγώνα στο μεγάλο ντέρμπι με τη Λίβερπουλ να κάνει αναγκαστικά και τις τρεις αλλαγές της και την τελευταία φορά που συνέβη κάτι τέτοιο, το παιχνίδι ήταν... τρελό, ανάμεσα σε Νιούκαστλ και Μπέρνλι!

Οι «κόκκινοι διάβολοι» του Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ είδαν τους Ερέρα, Μάτα και Λίνγκαρντ ν' αποχωρούν από τον αγωνιστικό χώρο με προβλήματα τραυματισμών στο πρώτο μέρος κόντρα στους «κόκκινους» στο «Ολντ Τράφορντ».

Μάλιστα, από τους τρεις αυτούς, ο Άγγλος εξτρέμ ήταν τραυματίας, πρόλαβε το ματς, μπήκε από τον πάγκο και άντεξε σχεδόν 20 λεπτά προτού αποχωρήσει!

Την τελευταία φορά που ομάδα της Premier League είχε κάνει και τις τρεις αλλαγές πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο, ήταν Μπέρνλι σε εκτός έδρας ματς με τη Νιούκαστλ στο St. James' Park, τον Ιανουάριο του 2015!

Τότε, ο Σάκελ είχε βγει για να πάρει τη θέση του ο Λονγκ, ο οποίος αντικαταστάθηκε από τον Ριντ στα 20 λεπτά μετά την είσοδό του (!), ενώ, είχε μπει και ο Κάιτλι λίγο μετά το ημίωρο, στη θέση του Μάρνεϊ.

Το τελικό σκορ εκείνης της αναμέτρησης ήταν το 3-3, με τις «καρακάξες» να είναι μπροστά με 2-1 στην ανάπαυλα...