Με άγχος στους «16» η Γουλβς, την έκπληξη η Νιούπορτ!

Η Γουλβς τα βρήκε σκούρα κόντρα στη Σριούσμπερι, ωστόσο έκανε την ανατροπή, επικράτησε 3-2 και βρέθηκε στους «16» του Κυπέλλου. Σούπερ η Νιούπορτ, έριξε στο καναβάτσο τη Μίντλεσμπρο!

100% Επιστροφή* χρημάτων στον αγώνα Πανιώνιος - ΠΑΟΚ (21+, *Ισχύουν Όροι και Προϋποθέσεις)

Η Σριούσμπερι πέτυχε δυο γκολ εκτός έδρας σε επαναληπτικό κυπέλλου απέναντι σε μεγάλο αντίπαλο για πρώτη φορά από το 1966 (με Τσέλσι), αλλά το γεγονός αυτό δε στάθηκε ικανό να της δώσει και την πρόκριση για την επόμενη φάση. Η Γουλβς επικράτησε 3-2 στο «Μολινό» και βρέθηκε στις καλύτερες «16» της διοργάνωσης. Στο 2ο λεπτό ο Ντόχερτι άνοιξε το σκορ, ωστόσο Μπόλτον και Λόρεντ έφεραν τα πάνω - κάτω για τη φιλοξενούμενη. Στις καθυστερήσεις του α' μέρους ο Ντόχερτι ισοφάρισε και στο 62' ο Καβαλέιρο διαμόρφωσε το 3-2.

Σούπερ έκπληξη από τη Νιούπορτ (League 2), πέταξε εκτός τη Μίντλεσμπρο, καθώς επικράτησε 2-0 εντός έδρας! H ΚΠΡ επικράτησε 2-0 της Πόρτσμουθ και πήρε εύκολα το εισιτήριο, ενώ η Μπρέντφορντ νίκησε με 3-1 τη Μπαρνέτ.