Νίκη ελπίδας η Κάρντιφ!

O Μπόμπι Ριντ είχε γενέθλια, αλλά ήταν αυτός που έκανε... δώρο στην Κάρντιφ, αφού με τα δυο γκολ του οι Ουαλοί επικράτησαν 2-0 της Μπόρνμουθ. To μυαλό ήταν στον Σάλα...

Ο Μπόμπι Ριντ ήταν εξαιρετικός και στα 26α του γενέθλια πέτυχε δυο γκολ, δίνοντας τεράστια νίκη 2-0 επί της Μπόρνμουθ εντός έδρας. Οι Ουαλοί που βρέθηκαν στο -2 από τη ζώνη παραμονής αφιέρωσαν το τρίποντο στον Εμιλιάνο Σάλα! Μόλις στο 5ο λεπτό οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι, αφού ο Κουκ σταμάτησε με χέρι εντός περιοχής τη σέντρα που έκανε ο Μέρφι. Ο Μπόμπι Ριντ ανέλαβε την εκτέλεση και πέτυχε το 1-0. Στο 27' η Μπόρνμουθ απείλησε, αλλά το σουτ του Σέρμαν σταμάτησε στο δοκάρι! Στην επανάληψη χρειάστηκαν μόλις 16 δευτερόλεπτα για να καταφέρει η Κάρντιφ να πετύχει και δεύτερο γκολ, με τον Γκούναρσον να κάνει εξαιρετική ενέργεια και τον Ριντ να διαμορφώνει το 2-0!