Μεγάλη πρόκριση για τη Ντέρμπι στο Κύπελλο!

Τι και αν βρέθηκε πίσω στο σκορ με δυο γκολ, η Ντέρμπι έκανε την ολική ανατροπή στο Σεντ Μέρις κι επικράτησε της Σαουθάμπτον στη ρώσικη ρουλέτα με 5-3 (κ.α. 2-2).

Παιχνίδι από παντού στη Novibet με κινητό και τάμπλετ.

Απίθανη πρόκριση στην 4η φάση του Κυπέλλου Αγγλίας για τη Ντέρμπι, η οποία πέρασε το εμπόδιο της Σαουθάμπτον (5-3 πεν. 2-2 κ.α.) στο Σεντ Μέρις και στην επόμενη φάση θα φιλοξενηθεί από την Ακρινγκτον. Οι Αγιοι που είχαν δέκα προκρίσεις με ομάδες μικρότερης κατηγορίας στα δέκα πιο πρόσφατα προηγήθηκαν με 2-0 σε δυο λεπτά. O Aρμστρονγκ στο 68' πέτυχε το 1-0 και στο 70΄ ο Ρέντμοντ σημείωσε το 2-0. Ο Γουίλσον στο 76' μείωσε σε 2-1 και στο 82΄ο Γουογκορν έστειλε το ματς στην παράταση. Το ματς οδηγήθηκε στα πέναλτι, ο Ρέντμοντ ήταν ο μοιραίος και η Ντέρμπι επικράτησε 5-3 στη ρώσικη ρουλέτα.