Εβερτον - Γουότφορντ 2-2

Πολύ σκληρή για να πεθάνει η Εβερτον, αφού με γκολ του Ντιν στο 90'+6' απέσπασε εντός έδρας ισοπαλία 2-2 από τη Γουότφορντ.

Σε ένα απίθανο ματς με τέσσερα τέρματα, αυτογκόλ, χαμένο πέναλτι, Εβερτον και Γουότφορντ αναδείχθηκαν ισόπαλες 2-2 στο Γκούντισον Παρκ. Οι Χόρνετς έκαναν την ανατροπή, αλλά στο 90'+6' ο Ντιν έφερε το ματς στα ίσα. Mόλις στο 15ο λεπτό ο Ριτσάρλισον άνοιξε το σκορ για την Εβερτον, πετυχαίνοντας το 8ο φετινό του τέρμα. Από το ημίωρο κι έπειτα οι φιλοξενούμενοι άρχιζαν να πιέζουν, ωστόσο ο Ντίνι δε μπόρεσε να βρει δίχτυα. Στο 65΄ η Γουότφορντ έφερε το ματς στα ίσα. Ο Ντεουλοφέου έκανε τη σέντρα, ο Περέιρα πήρε την κεφαλιά, η μπάλα βρήκε στο δοκάρι, αλλά και στον Κόουλμαν καταλήγοντας έτσι στα δίχτυα. Δυο λεπτά αργότερα ο Ντουκουρέ πέτυχε το 2-1 για του Χόρνετς παγώνοντας το Γκούντισον Παρκ. Η Εβερτον προσπάθησε να απαντήσει, αλλά στο 68' ο Σίγκουρντσον αστόχησε από την άσπρη βούλα. Οι γηπεδούχοι πίεσαν ασφυκτικά και στο 96΄ ο Ντιν διαμόρφωσε το 2-2.