Πρώτη νίκη και ανάσα για Χάντερσφιλντ (vid)

H Xάντερσφιλντ επικράτησε 1-0 εντός έδρας της Φούλαμ και με την πρώτη νίκη στη σεζόν πήρε βαθμολογική ανάσα. Στον πάτο οι Λονδρέζοι...

Ίντερ - Μπαρτσελόνα με αξεπέραστο Live Στοίχημα και 220+ ειδικά στοιχήματα! (21+)

Χρειάστηκε να φτάσουμε στην 11η στροφή της φετινής Premier League για να πάρει η Χάντερσφιλντ το πρώτο της τρίποντο. Στο ντέρμπι ουραγών επικράτησε 1-0 εντός έδρας της Φούλαμ, αφήνοντας έτσι τους Λονδρέζους στον πάτο της βαθμολογίας. Χρειάστηκε να φτάσουμε στην 11η στροφή της φετινής Premier League για να πάρει η Χάντερσφιλντ το πρώτο της τρίποντο. Στο ντέρμπι ουραγών επικράτησε 1-0 εντός έδρας της Φούλαμ, αφήνοντας έτσι τους Λονδρέζους στον πάτο της βαθμολογίας. Η Χάντερσφιλντ μπήκε δυνατά και στο 16ο λεπτό είχε δοκάρι με το σουτ του Μπίλινγκ. Ωστόσο, στο 29’ ήρθε το γκολ, όταν ο Σίντλερ με κεφαλιά από γέμισμα του Λεβ διαμόρφωσε το 1-0! Αυτό ήταν το πρώτο γκολ των «terriers» έπειτα από 658 αγωνιστικά λεπτά στο γήπεδό τους. Η Φούλαμ πίεσε στο τελευταίο 20λεπτο, αλλά στο 74' ακυρώθηκε σωστά το γκολ του Σίρλε, μιας και ο Μίτροβιτς ήταν σε θέση οφσάιντ. Ο Γερμανός βρέθηκε κοντά στην ισοφάριση και στο 81', αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.