Κρίσταλ Πάλας - Νιούκαστλ 1-1

Ισόπαλες 1-1 αναδείχθηκαν Κρίσταλ Πάλας και Νιούκαστλ με τον Μιλιβόγιεβιτς να... σώζει την παρτίδα για τους Λονδρέζους με το 6ο γκολ του στη σεζόν.

Ισόπαλες 1-1 αναδείχθηκαν στο Λονδίνο Κρίσταλ Πάλας και Νιούκαστλ, αποτέλεσμα που δεν βοήθησε καμία να πάρει βαθμολογική ανάσα. Καλός ρυθμός στο ματς, με τους γηπεδούχους να μπαίνουν πιο δυνατά και στο 9ο λεπτό να χάνουν μεγάλη ευκαιρία με τον Μπεντέκε. Οι Καρακάξες απάντησαν και στο 16' ο Πέρεθ βρέθηκε σε θέση βολής, αλλά δεν μπόρεσε να κερδίσει τον Χένεσεϊ. Ωστόσο, στο 22' οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ! Ο Ντιαμέ, εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια της αντίπαλης άμυνας στην εκτέλεση κόρνερ του Κένεντι και πέτυχε το 1-0! Οι Λονδρέζοι προσπάθησαν να απαντήσουν αλλά τόσο ο Ζαχά όσο και ο Μπεντέκε δε βρήκαν στόχο! Καλό ξεκίνημα στην επανάληψη για την Πάλας, με τον Κλαρκ να τραβά τον Μπεντέκε και τον Μιλιβόγιεβιτς να διαμορφώνει από την άσπρη βούλα το 1-1. Μοιραίος ο Μπεντέκε, ο οποίος στο 88' από πλεονεκτική θέση έχασε μεγάλη ευκαιρία να δώσει το τρίποντο. Ετσι, ο έμπειρος φορ παραμένει χωρίς γκολ για 876 αγωνιστικά λεπτά!

Кристал Пэлас - Ньюкасл. Обзор матча. АПЛ, Тур 26 от ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.