Ο απαρηγόρητος Κλοπ στο «Γουέμπλεϊ» (vid)

Κώστας Ζάλιαρης

Το παιχνίδι με την Τότεναμ βρισκόταν στις καθυστερήσεις, σύντομα θα ηχούσε το τελευταίο σφύριγμα και ο Κλοπ ήταν χαμένος στην πίκρα και την απογοήτευση...

Ανταγωνιστικές αποδόσεις στο Σοσιεδάδ – Εσπανιόλ με 0% Γκανιότα*. *Το 0% γκανιότα αφορά την επιλογή ''Νικητής αγώνα'' πριν την έναρξη σε επιλεγμένα παιχνίδια. (21+)!

Ο Γερμανός τεχνικός δεν έχει καταφέρει να λύσει τα προβλήματα που ταλαιπωρούν τη Λίβερπουλ, τη φετινή αγωνιστική περίοδο. Μπορεί και να τα καταφέρνει στις προπονήσεις, αλλά στα παιχνίδια της ομάδας, η άμυνα κάνει το ένα λάθος πίσω από το άλλο, με αποκορύφωμα την απόδοση των Λόβρεν και Μάτιπ απέναντι στην Τότεναμ.

Λίγο πριν το φινάλε του ματς, με το σκορ να έχει διαμορφωθεί πανεύκολα στο 4-1 για τους Λονδρέζους, ο Κλοπ φάνηκε να είναι χαμένος στις σκέψεις του...