Super League K-17: Ο Ολυμπιακός 5-1 τον Παναθηναϊκό!

Ο Ολυμπιακός επικράτησε με 5-1 του Παναθηναϊκού στο Ρέντη σ' αγώνα της 6ης ημέρας της Super League K-17.

Επιστροφή στοιχήματος* στον αγώνα Ουαλία - Κροατία και αμέτρητα ειδικά στοιχήματα! (21+, *Ισχύουν Όροι και Προϋποθέσεις)

Με μεγάλη ανατροπή ο Ολυμπιακός κέρδισε με 5-1 τον Παναθηναϊκό σ' αγώνα της 6ης ημέρας του Α' ομίλου της Super League K-17 που διεξήχθη στο Ρέντη την Κυριακή.

Οι πρωταθλητές Ελλάδος αν και βρέθηκαν στο 1' πίσω στο σκορ με γκολ του Πούλιανου κέρδισαν με 5-1!

Ο Ολυμπιακός ισοφάρισε στο 16΄ με τον Λιάτσο και προηγήθηκε με 2-1 στο 32' με 2-1 με τον Κατσόγιαννη! Το ημίχρονο έληξε 3-1 με γκολ του Σταμούλη στο 39'.

Στο 2ο ημίχρονο η ομάδα του Δημήτρη Μαυρογενίδη συνέχισε στον ίδιο ρυθμό και με γκολ του Χρονακόπουλου (84') και του Λιοφάγου (90+3) διαμορφώθηκε το τελικό 5-1.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Μαυρογενίδης): Παπαδούδης, Φρέρης, Κατσογιάννης, Δούμας, Λιοφάγος, Ντόι (70’ Χρήστου), Πάστρας (75’ Παπακωνσταντίνου), Ιμπαγάσα (54’ Σπυριδάκης), Λιάτσος (70’ Μαρίνης), Κίτσος, Σταμούλης (70’ Χρονακόπουλος).

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Φρατζέσκος): Δρανδάκης, Ζαφείρης, Παυλάκης, Καρνέσης, Προδρομίτης, Μακροδημήτρης, Βολάκης, Κωστόπουλος, Τζαβίδας, Κρυπαράκος, Πούλιανος (Ζούγρας, Δήμος, Καλλέργης, Δημοσθενιάδης).