Δεύτερο πέναλτι ο Κέιν, πέμπτο γκολ για την Αγγλία (vid)

Το πάρτι της Αγγλίας απέναντι στην άμυνα του Παναμά συνεχίζεται. Ο Χάρι Κέιν με δεύτερη εύστοχη εκτέλεση πέναλτι σημείωσε το 5-0 στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους.

Ο Κέιν με νέο δυνατό πέναλτι σκόραρε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο παιχνίδι, το τέταρτό του στο Μουντιάλ της Ρωσίας, ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 5-0.

Αξίζει να σημειωθεί ότι αυτή είναι η πρώτη φορά από το 1966 που η Αγγλία σκοράρει τουλάχιστον τέσσερα γκολ σε ένα παιχνίδι Παγκοσμίου Κυπέλλου.

Μάλιστα, αυτή είναι η πέμπτη φορά στην ιστορία του Παγκοσμίου Κυπέλλου που ομάδα σκοράρει τουλάχιστον πέντε γκολ σε ένα ημίχρονο. Η τελευταία φορά που είχε συμβεί κάτι ανάλογο ήταν στο περίφημο Βραζιλία – Γερμανία στα ημιτελικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου του 2014, όταν η Νάσιοναλμανσαφτ διέλυσε τη Σελεσάο.