Με Άσπας την Τυνησία η Ισπανία (vid)

Η Ισπανία είχε το μυαλό της στο Μουντιάλ και μπορεί να επικράτησε 1-0 της Τυνησίας, αλλά δεν έπεισε με την εικόνα της.

Μουντιαλική πρόβα για Ισπανία και Τυνησία στο Κράσνονταρ, με τους Ιβηρες να έχουν την ουσία και να επικρατούν 1-0 με γκολ του Ασπας. Ο Λοπετέγι παρουσίασε σχήμα... Παγκοσμίου Κυπέλλου με Ντε Χέα κάτω από τα δοκάρια, Οντριοθόλα, Πικέ, Ράμος, Αλμπα στην άμυνα. Αμυντικά χαφ οι Αλκάνταρ, Ινιέστα και μπροστά τους οι Ινιέστα, Σίλβα, Ίσκο, με τον Μορένο να βρίσκεται στην κορυφή. Η Τυνησία ήταν πιο επικίνδυνη και στο πρώτο 20λεπτο είχε δυο καλές φάσεις με τον Σασί και τον Μπεν Γιουσέφ. Μάλιστα, ο τελευταίος έχασε τεράστια ευκαιρία στο 33' να ανοίξει το σκορ. Οσο για την Ισπανία, ένα καλό σουτ του Ράμος ήταν ό,τι καλύτερο στο α΄ μέρος. Στην επανάληψη είχε τον έλεγχο, ήταν καλύτερη αμυντικά και στο 84' ο Ιάγο Ασπας από ασίστ του Κόστα διαμόρφωσε το 1-0.

Αυστρία - Βραζιλία με 180+ ειδικά στοιχήματα και ατελείωτη δράση στο live στοίχημα! (21+, *Ισχύουν Όροι και Προϋποθέσεις)