Βιγιαρεάλ – Μπέτις 5-1: Ξέσπασε το «υποβρύχιο»!

Η Βιγιαρεάλ συνήλθε με τον καλύτερο τρόπο μετά την ήττα από την Μπαρτσελόνα, σκορπίζοντας με 5-1 την Μπέτις.

Μεγάλη νίκη πέτυχε η Βιγιαρεάλ, που διέλυσε με 5-1 την Μπέτις για να βρεθεί ξανά κοντά στην κορυφή της La Liga. Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο, όταν έχασαν ευκαιρίες και τελικά πήραν το προβάδισμα στο 39’ με κεφαλιά του Εκαμπί.

Στο ξεκίνημα της επανάληψης, όμως, οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι, ισοφάρισαν με ωραία προσπάθεια του Έμερσον στο 48’ και έχασαν ευκαιρίες για την ανατροπή. Ο Ασέχνο κράτησε το 1-1 με τις αποκρούσεις του για να δει τους συμπαίκτες του να ξεσπούν στη συνέχεια στην επίθεση. Στο 68’ ο Καθόρλα με πέναλτι έκανε το 2-1, ο Εκαμπί έκανε το 3-1 στο 76’, ενώ στις καθυστερήσεις Μορένο (92’) και Τσουκουβέζε (94’) έδωσαν διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της Βιγιαρεάλ για το 5-1!